BIURO MODUŁOWE

Biura modułowe

Seria Smart-Mod BIURO to budynki, które świetnie nadają się na przydomowe biuro, siedzibę firmy, budynek biura przy hali produkcyjnej lub powstającym osiedlu, a nawet reprezentacyjny  showroom o większej powierzchni.

Moduły biurowe charakteryzują się nowoczesnym designem, funkcjonalnością oraz dużymi przeszkleniami.

Personalizacja projektów
 
 

Do projektów biur podchodzimy indywidualnie. Nasza oferta przedstawia modele biur modułowych, które po konsultacji z naszym zespołem projektowym mogą być dostosowane do wymagań inwestora.

Poznaj nasze metody budowy

Oferta biur modułowych

Biuro 60

Biuro 60 posiada komfortowe pomieszczenie obsługi klienta, pokój szefa oraz wygodne zaplecze socjalne dla pracowników i toaletę dla klientów.

 

Showroom

Showroom to trzymodułowy budynek biurowy z przestronną salą konferencyjną, a także prywatnym pokojem biurowym i zapleczem.

 

Cechy biura modułowego SmartMod

Konstrukcja

Certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 wysuszone, czterostronnie strugane

Stróżówka - elewacja

Gwarancja

15 lat na konstrukcję domu
5 lat na wykończenie wnętrza
2 lata na stolarkę i osprzęt

Stróżówka modułowa - stolarka okienna

Stolarka okienna

PCV 3-szybowa w kolorze zewnętrznym Antracyt energooszczędny profil okienny

Stróżówka modułowa - ocieplenie

Wysokość wnętrza

pełnowymiarowe wnętrza o wysokości 2,5m od podłogi do sufitu

Standard wykończenia

Smartmody są w pełni wykończone z zewnątrz (łącznie z elewacją, obróbkami, izolacją i dachem). Oferujemy wykończenie wnętrza w 3 standardach:

Deweloperski

Podłoga z płyt cementowo-drzazgowych, ściany i sufity wzmocnione płytami OSB, wyłożone płytami g/k. Rozprowadzona instalacja hydrauliczna i elektryczna.

Deweloperski +

Dodatkowo wnętrze zaszpachlowane i pomalowane na biało, hydroizolacja stref mokrych, parapety wewnętrzne i osprzęt elektryczny.

Wykończony „Pod Klucz”

Wyposażenie wnętrza: drzwi wewnętrzne, panele podłogowe z listwami, kompletnie wyposażona kuchnia i łazienka, lampy.

 
Pomieszczenia ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi lub matami na podczerwień.
 

Standardy ocieplenia modułów biurowych SmartMod

Ocieplenie biuro

Elewacja w domach modułowych

Każdy Smartmod posiada elewację wentylowaną. Do wykończenia fasady modułów stosujemy płyty montowane na klej (montaż bez wkrętów) lub drewniane deski elewacyjne różnego rodzaju. Dzięki możliwości łączenia różnych kolorów i materiałów na elewacji każdy dom może uzyskać swój niepowtarzalny charakter lub wpisać się w otoczenie na działce inwestora.

Płyta cementowo-drzazgowa Cetris – 12mm  malowana farbą elewacyjną Deska elewacyjna na pióro-wpust – świerk skandynawski, impregnowany
Płyta włókno-cementowa Equitone – do wyboru w kolorach producenta Thermo sosna – deska o profilu rhombus

Standardowy materiał elewacyjny należy konserwować i odświeżać co kilka lat – płyty CETRIS i deska świerkowa. Płyty Equitone i thermososna nie wymagają konserwacji.

Opcje w biurach

W Smart-Mod oferujemy szereg opcji dodatkowych dla naszych modułów

Poziome żaluzje wewnętrzne

Aluminiowe żaluzje wykonywane są na wymiar. Najczęściej zamawiane są w kolorze antracytowym,
dopasowanym do koloru stolarki okiennej. Charakteryzują się wysoką odpornością na działanie
promieni UV i estetycznym wykonaniem.

Maty na podczerwień

Jest to jedna z najbardziej efektywnych form grzewczych, która świetnia sprawdza się w każdym domu. Instalacja składa się mat grzewczych montowanych w suficie pod płytami g/k i sterowników z czujnikiem temperatury w każdym pomieszczeniu.

Alarm

System alarmowy z funkcją powiadamiania na komórkę.
Zestaw składa się z:
czujek ruchu
szyfratora
centralki

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne z ukrytą puszką montowaną podtynkowo. Rolety są sterowane elektrycznie za pomocą przełączników w każdym pomieszczeniu z oknem.

Kominek wolnostojący

Instalacja kominka składa się z:
płyt ognioodpornych w suficie i ścianach
• systemu kominowego z izolacją.
kominka typu „koza”

Taras zewnętrzny

Do wykonania tarasu stosujemy:
• deski z modrzewia europejskiego (wymagają konserwacji co 2 lata)
• deski kompozytowe (nie wymagają konserwacji)

Biuro 60

Biuro 60

Budynek składa się z dwóch modułów. Wnętrze każdego biura podzielone jest na strefę obsługi klienta oraz część służbowa i zaplecze socjalne.

Biuro 60 może pomieścić przestronną salę dla klientów z dużym, narożnym przeszkleniem, pełne zaplecze socjalne oraz 2 lub 3 pomieszczenia dla pracowników. Może być to reprezentacyjny gabinet, sala konferencyjna lub kilka pomieszczeń do pracy.

Przedstawiony układu wnętrza jest możliwy do adaptacji zgodnie z potrzebami każdego inwestora.

• wymiary: szer. 6m x dł. 10,5m x wys. 3,3m
Powierzchnia zabudowy: 60m2
Powierzchnia użytkowa: 52m2

Showroom

Showroom

Biuro składa się z dwóch modułów. Wnętrze podzielone jest na strefę obsługi klienta z poczekalnią i toaletą oraz na przestrzeń służbową, na którą składa się gabinet szefa, łazienka z kabiną prysznicową, kuchnia dla pracowników, a także pomieszczenie szatni.

Przedstawiony układu wnętrza jest możliwy do adaptacji zgodnie z potrzebami każdego inwestora.

• wymiary: szer. 6m x dł. 10,5m x wys. 3,3m
Powierzchnia zabudowy: 60m2
• Powierzchnia użytkowa: 52m2

Pytania i odpowiedzi

Ile lat wytrzyma budynek modułowy?

Budynek modułowy na drewnianym szkielecie, prawidłowo eksploatowany, jest równie trwały i wytrzymały jak obiekty powstające w innych technologiach. Żywotność budynku modułowego ocenia się nawet na 100 lat. Drewniana konstrukcja szkieletowa to jedna z najstarszych technik budowy stosowana od pokoleń. Technologia modułowa wykorzystuje sprawdzone rozwiązania budownictwa szkieletowego adaptując je do nowatorskiej metody stawiania obiektu z gotowych modułów.

Czy można rozbudować budynek modułowy w przyszłości?

Budynek modułowy możemy w przyszłości powiększyć, dokładając moduły i tworząc kolejne pomieszczenia. Należy jednak pamiętać przy obmyślaniu koncepcji rozbudowy, że z modułów nie można już utworzyć następnej kondygnacji, a więc dostawiane mogą być wyłączne w parterze.

Czy budynki modułowe mogą być usługowe?

Budynki usługowe mogą mieć konkretnie sprecyzowane wymagania techniczne. Nie wszystkie wymagania wpisują się w możliwości budynku w technologii modułowej, jednak jeśli nie wymagana jest ponadnormatywna wysokość wnętrza czy olbrzymie otwarte przestrzenie, to budynek modułowy sprawdzi się świetnie jako biuro, salon sprzedażowy, toaleta, czy bar gastronomiczny.

Czy budynki modułowe mogą być stawiane zimą?

Budynki modułowe mogą być stawiane w ciągu całego roku, również zimą. Pory roku ani warunki pogodowe nie mają większego znaczenia, ponieważ moduły budowane są w fabryce, a „budowa” na działce ogranicza się do jednego dnia pracy dźwigu.

Budynki modułowe - czy warto?

Całkowity koszt i terminy budowy oraz montażu budynku modułowego poznajemy już na etapie przedstawienia oferty. Dzięki temu inwestor oszczędza sobie dużo kosztów i nerwów związanych zwykle z tradycyjną budową. Co ciekawe, proces produkcji Smartmodu może iść równolegle ze sprawami formalnymi, gdyż większość etapów budowy wykonywana jest na hali.

Opinie naszych klientów

 

Aktualności

Co obejmuje standard deweloperski w domach modułowych?

Co obejmuje standard deweloperski w domach modułowych?

Jakie standardy wykończenia wyróżniamy w budownictwie? Ze względu na brak przepisów określających ogólnie przyjęte standardy wykończenia budynku każdy wykonawca ustala sobie zakres obejmujący poszczególne etapy i ma do tego...

Energooszczędny dom modułowy

Energooszczędny dom modułowy

Decyzja o budowie domu, to często decyzja na całe życie. Przed wyborem odpowiedniej technologii należy więc zastanowić się nad całościowymi kosztami utrzymania domu, a nie tylko kosztami jego budowy. W celu zmniejszenia kosztów użytkowych, na początku roku 2023...

Maty na podczerwień w domu modułowym

Maty na podczerwień w domu modułowym

Co to są maty na podczerwień i jak działają? Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Ogrzewanie matami w technologii...