Domy modułowe w stylu stodoły
Seria Smart-Mod NOWOCZESNA STODOŁA to wyjątkowo klimatyczne domy modułowe zaprojektowane z myślą o budowie blisko natury. Dzięki kompaktowym wymiarom otrzymujemy bardzo funkcjonalne domy na niewielkiej powierzchni zabudowy.
Domy modułowe Smart-Mod budowane są na hali produkcyjnej w ciągu 2-3 miesięcy. Na działkę przywożone są jako w większości wykończone moduły, które nasza ekipa montażowa składa w gotowy obiekt.
W Smart-Mod łączymy tradycyjne skandynawskie budownictwo drewniane z nowoczesną technologią modułową. Od ponad 10 lat doskonalimy nasze konstrukcje modułowe przykładając szczególną uwagę do wysokiej jakości stosowanych materiałów budowlanych i wykończeniowych.
Poznaj nasze metody budowy
Oferta domów modułowych typu Nowoczesna Stodoła
Nowoczesna Stodoła
z antresolą
Domy w stylu nowoczesnej stodoły z dachem dwuspadowym. Antresola we wnętrzu tworzy otwartą przestrzeń, a wysoki salon posiada przeszklenie frontowej ściany domu.
Cechy modułów typu NOWOCZESNA STODOŁA
Konstrukcja
Certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 wysuszone, czterostronnie strugane
Gwarancja
15 lat na konstrukcję domu
5 lat na wykończenie wnętrza
2 lata na stolarkę i osprzęt
Stolarka okienna
PCV 3-szybowa w kolorze zewnętrznym Antracyt energooszczędny profil okienny
Schody wewnętrzne
z litego drewna wykonane w technologii CNC na wymiar
Standard wykończenia
Smartmody są w pełni wykończone z zewnątrz (łącznie z elewacją, obróbkami, izolacją i dachem). Oferujemy wykończenie wnętrza w 3 standardach:
Deweloperski
Podłoga z płyt cementowo-drzazgowych, ściany i sufity wzmocnione płytami OSB, wyłożone płytami g/k. Rozprowadzona instalacja hydrauliczna i elektryczna.
Deweloperski +
Dodatkowo wnętrze zaszpachlowane i pomalowane na biało, hydroizolacja stref mokrych, parapety wewnętrzne i osprzęt elektryczny.
Wykończony „Pod Klucz”
Wyposażenie wnętrza: drzwi wewnętrzne, panele podłogowe z listwami, kompletnie wyposażona kuchnia i łazienka, lampy.
Szczegółowe porównanie standardów Smart-Mod
Standardy ocieplenia domów modułowych w stylu nowoczesnej stodoły
Smartmody z serii Nowoczesna Stodoła oferujemy w standardzie letniskowym lub całorocznym. Dzięki temu domy mogą być użytkowane sezonowo lub pełnić rolę pełnoprawnego mieszkania.
Ogrzewanie matami na podczerwień
Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii.
Ogrzewanie matami w technologii podczerwieni opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne. Wytworzone ciepło z folii grzewczej w postaci podczerwieni ogrzewa przedmioty i powierzchnie będące w zasięgu promieniowania, które następnie oddają ciepło swojemu otoczeniu. Dzięki nowoczesnym termostatom regulujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu łącząc się z wifi, a ogrzewaniem można również sterować zdalnie przez aplikacje, co jest dużym atutem dla osób, które nie korzystają z domu na co dzień.
Smartmod w tym standardzie może pełnić funkcję zarówno domu mieszkalnego jak i wakacyjnego lub apartamentu na wynajem. Sugerujemy wybór ogrzewania na podczerwień, które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną znacznie obniży koszty utrzymania domu.
Dowiedz się więcej o zaletach ogrzewania na podczerwień
Elewacja w domach modułowych
Każdy Smartmod posiada elewację wentylowaną. Do wykończenia fasady modułów stosujemy płyty montowane na klej (montaż bez wkrętów) lub drewniane deski elewacyjne różnego rodzaju. Dzięki możliwości łączenia różnych kolorów i materiałów na elewacji każdy dom może uzyskać swój niepowtarzalny charakter lub wpisać się w otoczenie na działce inwestora.
Standardowy materiał elewacyjny należy konserwować i odświeżać co kilka lat – płyty CETRIS i deska świerkowa. Płyty Equitone i thermososna nie wymagają konserwacji.
Opcje dodatkowe w domu modułowym
W Smart-Mod oferujemy szereg opcji dodatkowych dla naszych domów modułowych
Taras zewnętrzny
Do wykonania tarasu stosujemy:
• deski z modrzewia europejskiego (wymagają konserwacji co 2 lata)
• deski kompozytowe (nie wymagają konserwacji)
Kominek wolnostojący
Instalacja kominka składa się z:
• płyt ognioodpornych w suficie i ścianach
• systemu kominowego z izolacją.
• kominka typu „koza”
Alarm domowy
System alarmowy z funkcją powiadamiania na komórkę.
Zestaw składa się z:
• czujek ruchu
• szyfratora
• centralki
Domy Nowoczesna Stodoła z antresolą
Antresola S
z 1 sypialnią
Antresola M
z 1 sypialnią
Antresola L
z 2 sypialniami
Domy Nowoczesna Stodoła z piętrem
Piętrowy 35
z 2 sypialniami
Piętrowy 36
z 2 sypialniami
Opinie naszych klientów
Pytania i odpowiedzi
Co to jest Dom Modułowy?
Dom modułowy to prefabrykowany budynek składający się z segmentów budowanych w hali produkcyjnej. Technologia budowy takiego domu charakteryzuje się ograniczeniem prac na działce inwestora do montażu gotowych modułów. Większość prac budowlanych wykonywana jest w fabryce.
Dom letniskowy bez pozwolenia – jakie wymogi?
Do postawienia domu bez pozwolenia do 35m2 powierzchni należy spełnić poniższe wymagania:
- domek letniskowy, tzw. budynek rekreacji indywidualnej musi być budynkiem parterowym wolnostojącym (nie może mieć piwnicy, poddasza użytkowego ani piętra) i nie może być połączony z innym budynkiem,
- domek może posiadać antresolę otwartą,
- powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 35m2– mówimy tutaj o obrysie zewnętrznych ścian budynku (łącznie z ociepleniem),
- na każde 500 m2 działki może zostać postawiony maksymalnie jeden taki budynek.
Jak ogrzewać dom modułowy?
Dom modułowy z przeznaczeniem do całorocznego zamieszkania powinien posiadać ogrzewanie generujące jak najniższe koszty. Najważniejsze jest, aby temperatura wnętrza równomiernie i szybko się podnosiła. W domu modułowym doskonale sprawdzi się ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła lub sufitowe maty na podczerwień. Dodatkowym atutem takiego ogrzewania jest brak widocznych nośników ciepła takich, jak nieestetyczne grzejniki. Możliwe jest również ogrzanie domu kominkiem w połączeniu z ogrzewaniem elektrycznym.
Czy dom modułowy jest energooszczędny?
Dom modułowy na drewnianym szkielecie szybko się nagrzewa, a w połączeniu z odpowiednią izolacją termiczną i szczelną stolarką okienną dom nie ma mostków termicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań grzewczych (np. pompa ciepła) dom jest energooszczędny.
Czy dom modułowy jest trwale związany z gruntem?
Tak, Smartmody mogą być trwale związane z gruntem. W trakcie montażu na działce każdy moduł jest kotwiony bezpośrednio do fundamentu. Dla inwestora jest to ważna informacja, ponieważ w świetle prawa budynki mieszkalne powinny być trwale związane z gruntem.
Aktualności
Co obejmuje standard deweloperski w domach modułowych?
Jakie standardy wykończenia wyróżniamy w budownictwie? Ze względu na brak przepisów określających ogólnie przyjęte standardy wykończenia budynku każdy wykonawca ustala sobie zakres obejmujący poszczególne etapy i ma do tego prawo. W praktyce możemy spotkać się z 5...
Energooszczędny dom modułowy
Decyzja o budowie domu, to często decyzja na całe życie. Przed wyborem odpowiedniej technologii należy więc zastanowić się nad całościowymi kosztami utrzymania domu, a nie tylko kosztami jego budowy. W celu zmniejszenia kosztów użytkowych, na początku roku 2023...
Maty na podczerwień w domu modułowym
Co to są maty na podczerwień i jak działają? Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Ogrzewanie matami w technologii...