NOWOCZESNA STODOŁA MODUŁOWA

Domy modułowe w stylu stodoły

 

Seria Smart-Mod NOWOCZESNA STODOŁA to wyjątkowo klimatyczne domy modułowe zaprojektowane z myślą o budowie blisko natury. Dzięki kompaktowym wymiarom otrzymujemy  bardzo funkcjonalne domy na niewielkiej powierzchni zabudowy.

Domy modułowe Smart-Mod budowane są na hali produkcyjnej w ciągu 2-3 miesięcy. Na działkę przywożone są jako w większości wykończone moduły, które nasza ekipa montażowa składa w  gotowy obiekt.

W Smart-Mod łączymy tradycyjne skandynawskie budownictwo drewniane z nowoczesną  technologią modułową. Od ponad 10 lat doskonalimy nasze konstrukcje modułowe przykładając szczególną uwagę do wysokiej jakości stosowanych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Poznaj nasze metody budowy

Oferta modułów typu Nowoczesna Stodoła

Nowoczesna Stodoła

z antresolą

Domki letniskowe z płaskim dachem to nowocześnie wyglądające drewniane domki składające się z 1 lub 2 modułów.

Nowoczesna Stodoła

z piętrem

Domki letniskowe z dwuspadowym dachem sprawdzą się świetnie jako miejsce wypoczynku na działce wymagającej zabudowy z dachem skośnym.

Cechy modułów typu NOWOCZESNA STODOŁA

Konstrukcja

Certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 wysuszone, czterostronnie strugane

Stróżówka - elewacja

Gwarancja

15 lat na konstrukcję domu
5 lat na wykończenie wnętrza
2 lata na stolarkę i osprzęt

Stróżówka modułowa - stolarka okienna

Stolarka okienna

PCV 3-szybowa w kolorze zewnętrznym Antracyt energooszczędny profil okienny

Stróżówka modułowa - ocieplenie

Schody wewnętrzne

z litego drewna wykonane w technologii CNC na wymiar

Standard wykończenia

Smartmody są w pełni wykończone z zewnątrz (łącznie z elewacją, obróbkami, izolacją i dachem). Oferujemy wykończenie wnętrza w 3 standardach:

Deweloperski

Podłoga z płyt cementowo-drzazgowych, ściany i sufity wzmocnione płytami OSB, wyłożone płytami g/k. Rozprowadzona instalacja hydrauliczna i elektryczna.

Deweloperski +

Dodatkowo wnętrze zaszpachlowane i pomalowane na biało, hydroizolacja stref mokrych, parapety wewnętrzne i osprzęt elektryczny.

Wykończony „Pod Klucz”

Wyposażenie wnętrza: drzwi wewnętrzne, panele podłogowe z listwami, kompletnie wyposażona kuchnia i łazienka, lampy.

Szczegółowe porównanie standardów Smart-Mod

Standardy ocieplenia domów modułowych w stylu nowoczesnej stodoły

Smartmody z serii Nowoczesna Stodoła oferujemy w standardzie letniskowym lub całorocznym. Dzięki temu domy mogą być użytkowane sezonowo lub pełnić rolę pełnoprawnego mieszkania. 

Standardy ocieplenia

Ogrzewanie matami na podczerwień

Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii.

Ogrzewanie matami w technologii podczerwieni opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne. Wytworzone ciepło z folii grzewczej w postaci podczerwieni ogrzewa przedmioty i powierzchnie będące w zasięgu promieniowania, które następnie oddają ciepło swojemu otoczeniu. Dzięki nowoczesnym termostatom regulujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu łącząc się z  wifi, a ogrzewaniem można również sterować zdalnie przez aplikacje, co jest dużym atutem dla osób, które nie korzystają z domu na co dzień.

Smartmod w tym standardzie może pełnić funkcję zarówno domu mieszkalnego jak i wakacyjnego  lub apartamentu na wynajem. Sugerujemy wybór ogrzewania na podczerwień, które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną znacznie obniży koszty utrzymania domu.

Dowiedz się więcej o zaletach ogrzewania na podczerwień

Elewacja w domach modułowych

Każdy Smartmod posiada elewację wentylowaną. Do wykończenia fasady modułów stosujemy płyty montowane na klej (montaż bez wkrętów) lub drewniane deski elewacyjne różnego rodzaju. Dzięki możliwości łączenia różnych kolorów i materiałów na elewacji każdy dom może uzyskać swój niepowtarzalny charakter lub wpisać się w otoczenie na działce inwestora.

Płyta cementowo-drzazgowa Cetris – 12mm  malowana farbą elewacyjną Deska elewacyjna na pióro-wpust – świerk skandynawski, impregnowany
Płyta włókno-cementowa Equitone – do wyboru w kolorach producenta Thermo sosna – deska o profilu rhombus

Standardowy materiał elewacyjny należy konserwować i odświeżać co kilka lat – płyty CETRIS i deska świerkowa. Płyty Equitone i thermososna nie wymagają konserwacji.

Opcje dodatkowe w domu modułowym

W Smart-Mod oferujemy szereg opcji dodatkowych dla naszych domów modułowych

Taras zewnętrzny

Do wykonania tarasu stosujemy:
• deski z modrzewia europejskiego (wymagają konserwacji co 2 lata)
• deski kompozytowe (nie wymagają konserwacji)

Kominek wolnostojący

Instalacja kominka składa się z:
płyt ognioodpornych w suficie i ścianach
• systemu kominowego z izolacją.
kominka typu „koza”

Alarm domowy

System alarmowy z funkcją powiadamiania na komórkę.
Zestaw składa się z:
czujek ruchu
szyfratora
centralki

Nowoczesna Stodoła z antresolą

Antresola 35A
z 1 sypialnią

Antresola 35B
z 1 sypialnią

Nowoczesna stodoła z piętrem

Piętrowy 35
z 2 sypialniami

Piętrowy 36
z 2 sypialniami

Opinie naszych klientów

 

Pytania i odpowiedzi

Co to jest Dom Modułowy?

Dom modułowy to prefabrykowany budynek składający się z segmentów budowanych w hali produkcyjnej. Technologia budowy takiego domu charakteryzuje się ograniczeniem prac na działce inwestora do montażu gotowych modułów. Większość prac budowlanych wykonywana jest w fabryce.

 

Dom letniskowy bez pozwolenia – jakie wymogi?

Do postawienia domu bez pozwolenia do 35m2 powierzchni należy spełnić poniższe wymagania:

  •  domek letniskowy, tzw. budynek rekreacji indywidualnej musi  być budynkiem parterowym wolnostojącym (nie może mieć piwnicy, poddasza użytkowego ani piętra) i nie może być połączony z innym budynkiem,
  • domek może posiadać antresolę otwartą,
  • powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 35m2– mówimy tutaj o obrysie zewnętrznych ścian budynku (łącznie z ociepleniem),
  • na każde 500 m2 działki może zostać postawiony maksymalnie jeden taki budynek.
Jak ogrzewać dom modułowy?

Dom modułowy z przeznaczeniem do całorocznego zamieszkania powinien posiadać ogrzewanie generujące jak najniższe koszty. Najważniejsze jest, aby temperatura wnętrza równomiernie i szybko się podnosiła. W domu modułowym doskonale sprawdzi się ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła lub sufitowe maty na podczerwień. Dodatkowym atutem takiego ogrzewania jest brak widocznych nośników ciepła takich, jak nieestetyczne grzejniki. Możliwe jest również ogrzanie domu kominkiem w połączeniu z ogrzewaniem elektrycznym.

Czy dom modułowy jest energooszczędny?

Dom modułowy na drewnianym szkielecie szybko się nagrzewa, a w połączeniu z odpowiednią izolacją termiczną i szczelną stolarką okienną dom nie ma mostków termicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań grzewczych (np. pompa ciepła) dom jest energooszczędny.

Czy dom modułowy jest trwale związany z gruntem?

Tak, Smartmody mogą być trwale związane z gruntem. W trakcie montażu na działce każdy moduł jest kotwiony bezpośrednio do fundamentu. Dla inwestora jest to ważna informacja, ponieważ w świetle prawa budynki mieszkalne powinny być trwale związane z gruntem.

Aktualności

Energooszczędny dom modułowy

Energooszczędny dom modułowy

Decyzja o budowie domu, to często decyzja na całe życie. Przed wyborem odpowiedniej technologii należy więc zastanowić się nad całościowymi kosztami utrzymania domu, a nie tylko kosztami jego budowy. W celu zmniejszenia kosztów użytkowych, na początku roku 2023...

Maty na podczerwień w domu modułowym

Maty na podczerwień w domu modułowym

Co to są maty na podczerwień i jak działają? Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Ogrzewanie matami w technologii...

10-lecie firmy Smart-Mod

10-lecie firmy Smart-Mod

  Jak domki modułowe wpłynęły na branżę budowlaną W ciągu 10 lat firma Smart-Mod przeszła z wizji młodego architekta o modularnych domach z nowoczesnym designem do ponad 150 różnych realizacji w Polsce i Europie. Historia Smart-Mod to przykład dobrego pomysłu,...