LETNISKOWY DOMEK MODUŁOWY

Letniskowe domki modułowe

 

Seria Smart-Mod LETNISKOWE to nowoczesne domki drewniane dla prywatnych inwestorów lub ośrodków wczasowych o wysokim standardzie wypoczynku.

W Smart-Mod łączymy tradycyjne skandynawskie budownictwo drewniane z nowoczesną technologią modułową. Od ponad 10 lat  doskonalimy nasze konstrukcje modułowe. Przykładamy szczególną uwagę do wysokiej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Budynki modułowe Smart-Mod budowane są na hali produkcyjnej w ciągu 2-3 miesięcy. Na działkę przywożone są jako w większości wykończone  moduły, które łączy się w gotowy obiekt. Technologia modułowa jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.

Poznaj nasze metody budowy

Oferta modułowych domków letniskowych

Domek letniskowy

z płaskim dachem

Domki letniskowe z płaskim dachem to nowocześnie wyglądające drewniane domki składające się z 1 lub 2 modułów

Domek letniskowy

z dachem skośnym

Domki letniskowe z dwuspadowym dachem sprawdzą się świetnie jako miejsce wypoczynku na działce wymagającej zabudowy z dachem skośnym.

Domek letniskowy

poniżej 35m2

Małe domki modułowe sprawdzą się na działkach z ograniczoną powierzchnią lub jako uzupełnienie dla większych kompleksów wczasowych.

Cechy modułowego domu LETNISKOWEGO

Konstrukcja

Certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 wysuszone, czterostronnie strugane

Stróżówka - elewacja

Gwarancja

15 lat na konstrukcję domu
5 lat na wykończenie wnętrza
2 lata na stolarkę i osprzęt

Stróżówka modułowa - stolarka okienna

Stolarka okienna

PCV 3-szybowa w kolorze zewnętrznym Antracyt energooszczędny profil okienny

Stróżówka modułowa - ocieplenie

Wysokość wnętrza

Pełnowymiarowe wnętrza o wysokości 2,5m od podłogi do sufitu

Standard wykończenia

Smartmody są w pełni wykończone z zewnątrz (łącznie z elewacją, obróbkami, izolacją i dachem). Oferujemy wykończenie wnętrza w 3 standardach:

Deweloperski

Podłoga z płyt cementowo-drzazgowych, ściany i sufity wzmocnione płytami OSB, wyłożone płytami g/k. Rozprowadzona instalacja hydrauliczna i elektryczna.

Deweloperski +

Dodatkowo wnętrze zaszpachlowane i pomalowane na biało, hydroizolacja stref mokrych, parapety wewnętrzne i osprzęt elektryczny.

Wykończony „Pod Klucz”

Wyposażenie wnętrza: drzwi wewnętrzne, panele podłogowe z listwami, kompletnie wyposażona kuchnia i łazienka, lampy.

Szczegółowe porównanie standardów Smart-Mod

Standardy ocieplenia letniskowego domku modułowego

Dla Smartmodów z serii Letniskowe oferujemy dedykowany standard energetyczny, który idealnie sprawdzi się w przypadku sezonowego użytkowania
nawet w okresie zimowym. Istnieje możliwość docieplenia domków do standardu Całorocznego.

Standardy ocieplenia

Ogrzewanie matami na podczerwień

 

Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii.

Ogrzewanie matami w technologii podczerwieni opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne. Wytworzone ciepło z folii grzewczej w postaci podczerwieni ogrzewa przedmioty i powierzchnie będące w zasięgu promieniowania, które następnie oddają ciepło swojemu otoczeniu. Dzięki nowoczesnym termostatom regulujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu łącząc się z  wifi, a ogrzewaniem można również sterować zdalnie przez aplikacje, co jest dużym atutem dla osób, które nie korzystają z domu na co dzień.

Smartmod w tym standardzie może pełnić funkcję zarówno domu mieszkalnego jak i wakacyjnego  lub apartamentu na wynajem. Sugerujemy wybór ogrzewania na podczerwień, które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną znacznie obniży koszty utrzymania domu.

Dowiedz się więcej o zaletach ogrzewania na podczerwień

Elewacja w domach modułowych

Każdy Smartmod posiada elewację wentylowaną. Do wykończenia fasady modułów stosujemy płyty montowane na klej (montaż bez wkrętów) lub drewniane deski elewacyjne różnego rodzaju. Dzięki możliwości łączenia różnych kolorów i materiałów na elewacji każdy dom może uzyskać swój niepowtarzalny charakter lub wpisać się w otoczenie na działce inwestora.

Płyta cementowo-drzazgowa Cetris – 12mm  malowana farbą elewacyjną Deska elewacyjna na pióro-wpust – świerk skandynawski, impregnowany
 
Płyta włókno-cementowa Equitone – do wyboru w kolorach producenta Thermo sosna – deska o profilu rhombus
 

Standardowy materiał elewacyjny należy konserwować i odświeżać co kilka lat – płyty CETRIS i deska świerkowa. Płyty Equitone i thermososna nie wymagają konserwacji.

Opcje dodatkowe w domu modułowym

W Smart-Mod oferujemy szereg opcji dodatkowych dla naszych domów modułowych

Taras zewnętrzny

Do wykonania tarasu stosujemy:
• deski z modrzewia europejskiego (wymagają konserwacji co 2 lata)
• deski kompozytowe (nie wymagają konserwacji)

Kominek wolnostojący

Instalacja kominka składa się z:
płyt ognioodpornych w suficie i ścianach
• systemu kominowego z izolacją.
kominka typu „koza”

Alarm domowy

System alarmowy z funkcją powiadamiania na komórkę.
Zestaw składa się z:
czujek ruchu
szyfratora
centralki

Domek letniskowy modułowy z płaskim dachem

Apartament 35 B
z 2 sypialniami

Sleep-box 35B
z 1 sypialnią

Apartament 35L
z 2 sypialniami

Apartament 35 C
z 1 sypialnią

Apartament 35D
z 2 sypialniami

Domek letniskowy modułowy z dachem skośnym

Apartament 35A
z 2 sypialniami

Apartament 35A
z 1 sypialnią

Sleep Box 35A
z 1 sypialnią

Domek letniskowy poniżej 35m2

Apartament 17

Apartament 25

Sleep-box 25

Opinie naszych klientów

Pytania i odpowiedzi

Kiedy mogę stawiać domy bez pozwolenia?

Dom bez pozwolenia to potocznie uproszczona procedura zgłaszania budynku okrojona o wiele formalności, które posiada typowe pozwolenie na budowę. Obowiązujące w polskim Prawie Budowlanym przepisy pozwalają na budowę budynku rekreacji indywidualnej na zgłoszenie do 35m2 w procedurze uproszczonej (lub 70m2 w procedurze zgłoszenia budowy domu mieszkalnego). Trzeba wiedzieć, że nie można wszędzie postawić domu bez pozwolenia. Działka, na której taki dom chcemy postawić musi posiadać odpowiednie zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub Warunkach Zabudowy (WZ). Jeżeli działka nie ma MPZP lub WZ trzeba wystąpić o Warunki Zabudowy. Warto wtedy wiedzieć i poinformować urzędnika co by się chciało postawić, aby Warunki Zabudowy były przygotowane możliwie w oparciu o to, jaką inwestycję chcemy wybudować.

Dom letniskowy bez pozwolenia – jakie wymogi?

Do postawienia domu bez pozwolenia do 35m2 powierzchni należy spełnić poniższe wymagania:

 • domek letniskowy, tzw. budynek rekreacji indywidualnej musi być budynkiem parterowym wolnostojącym (nie może mieć piwnicy, poddasza użytkowego ani piętra) i nie może być połączony z innym budynkiem,
 • domek może posiadać antresolę otwartą,
 • powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 35m2– mówimy tutaj o obrysie zewnętrznych ścian budynku (łącznie z ociepleniem),
 • na każde 500 m2 działki może zostać postawiony maksymalnie jeden taki budynek.
Jakie dokument złożyć na letniskowy dom bez pozwolenia?

Domki bez pozwolenia krok po kroku

Aby postawić domki bez pozwolenia na budowę do 35m2 należy:

 1. Sprawdzić na stronie internetowej gminy, czy nasza działka posiada MPZP lub WZ (patrz wyżej)
 2. Kupić Mapę do Celów Informacyjnych
 3. Przygotować i złożyć wniosek o zgłoszenie domu rekreacji indywidualnej do 35m2. Wniosek zawiera:
  • oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
  • szkice lub rysunki obrazujące zamierzenie budowlane, czyli mapka terenu z zaznaczonym usytuowaniem obiektu, rzut i elewacje,
  • wypełniony jednostronicowy wniosek
  • dowód uiszczenia opłaty skarbowej.
 4. Odczekać 21 dni i rozpocząć budowę.
Czy letniskowy dom modułowy jest ciepły?

Z domków letniskowych można komfortowo korzystać przez cały rok. Każdy domek letniskowy Smart Mod jest w pełni ocieplony pianą PUR oraz wełną mineralną, która w połączeniu ze szkieletową konstrukcją drewnianą i trzyszybową stolarką wysokiej jakości daje bardzo dobre wyniki termoizolacji budynku.

Jak zabezpieczyć modułowy domek letniskowy przed zimą?

Domek letniskowy musimy przygotować do okresu, w którym nie będziemy z niego korzystać. Aby uniknąć małych spęknięć we wnętrzu zalecamy utrzymanie w Smartmodzie minimalnej temperatury 8 stopni. Wnętrze trzeba dokładnie oczyścić i osuszyć, aby zapobiec ewentualnemu powstaniu grzybów czy pleśni. Jeżeli źródłem ciepłej wody jest bojler, koniecznie spuszczamy z niego całą wodę.

Aktualności

Co obejmuje standard deweloperski w domach modułowych?

Co obejmuje standard deweloperski w domach modułowych?

Jakie standardy wykończenia wyróżniamy w budownictwie? Ze względu na brak przepisów określających ogólnie przyjęte standardy wykończenia budynku każdy wykonawca ustala sobie zakres obejmujący poszczególne etapy i ma do tego...

Energooszczędny dom modułowy

Energooszczędny dom modułowy

Decyzja o budowie domu, to często decyzja na całe życie. Przed wyborem odpowiedniej technologii należy więc zastanowić się nad całościowymi kosztami utrzymania domu, a nie tylko kosztami jego budowy. W celu zmniejszenia kosztów użytkowych, na początku roku 2023...

Maty na podczerwień w domu modułowym

Maty na podczerwień w domu modułowym

Co to są maty na podczerwień i jak działają? Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Ogrzewanie matami w technologii...