Nowoczesne Domy Modułowe

Domy Modułowe Smart Mod

Domy modułowe to nasza pasja. Tworząc Smartmody staramy się spełnić oczekiwania klientów jednocześnie wpisując nasze projekty w kryteria nowoczesnej architektury. Budynki modułowe Smart-Mod są dużo bardziej solidne i estetyczne niż klasyczne domki drewniane, rozwiązania kontenerowe czy plastikowe domki holenderskie.

Czym są domy modułowe

Domy modułowe to gotowe do użytkowania budynki wykonane z wysokiej jakości materiałów, w całości w fabryce i dostarczony na działkę na naczepie tira. Czas montażu budynku na działce wynosi najczęściej od 1 do 2 dni.

Smartmody charakteryzują się nowoczesnym designem oraz kompleksowym wykończeniem. Od początku działalności staramy się dostarczać solidny produkt i tworzyć rozpoznawalną markę na rynku modułowej architektury. Część z oferowanych przez nas budynków dostosowaliśmy tak, aby można je było postawić na działce bez pozwolenia na budowę*.

Więcej...

Budynki Smart Mod dzielimy na kilka kategorii, gdyż mogą pełnić różne funkcje. Doskonale sprawdzają się jako domy letniskowe bez pozwolenia na budowę lub domy całoroczne. Dla przemysłu stworzyliśmy linię nowoczesnych stróżówek, które idealnie zastępują brzydkie kontenerowe wartownie, znacznie poprawiając reprezentacyjną przestrzeń na wjeździe do fabryki czy osiedla. Wykonujemy także różnej wielkości biura oraz showroomy, godne niejednej inwestycji. W naszej ofercie posiadamy kompleksowe rozwiązanie dla gastronomii, jak również pól kempingowych czy ośrodków wczasowych. Nasze obiekty sprawdzają się bardzo dobrze przy tych sezonowych przedsięwzięciach.

*wystarczy zgłoszenie do postawienia domu o powierzchni nieprzekraczającej 35m².

 

domy modułowe smart-mod

Oferta Domów modułowych

Budynki modułowe Smart Mod projektujemy z troską o każdy detal, ponieważ przestrzeń, w której przebywamy, oddziałuje bezpośrednio na nasze samopoczucie.

Domki Letniskowe

domy modułowe letniskowe

Domy modułowe z serii Smart Mod Domki Letniskowe zostały zaprojektowane jako nowoczesne i komfortowe domki wakacyjne. Stworzyliśmy tę serię z myślą o osobach pragnących posiadać własne miejsce, w którym mogą wypoczywać podczas weekendowych wyjazdów, czy urlopu.

 

Apartamenty Całoroczne

domy modułowe całoroczne

Domy modułowe Całoroczne Smart Mod są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnie budowanych mieszkalnych budynków całorocznych. Rozwiązania dwumodułowe sprawdzają się idealnie jako domy letniskowe, a większe, kilkumodułowe domy tworzą komfortową i przytulną przestrzeń do zamieszkania dla każdego.

Guard Stróżówki

stróżówki i portiernie modułowe

Smart Mod Guard doskonale sprawdza się jako stróżówka, budka parkingowa, portiernia, kasa biletowa, czy też wartownia przy hali, fabryce czy strzeżonym osiedlu. Seria Guard to kompleksowa oferta dla inwestycji wymagających portierni z jednym lub wieloma pracownikami.

Gastronomie

domy modułowe i bary sezonowe

Smart Mod Gastronomia to moduły dedykowane na restauracje, bary, kawiarnie czy budki z lodami. Projektujemy je pod kątem inwestycji sezonowych, a także obiektów stałych.

Toalety

domy modułowe i toalety

Smart Mod Toalety powstały na potrzeby pól kempingowych, scen letnich czy parkingów przy autostradach. Moduły toalet spełniają aktualne wymagania dotyczące tego rodzaju obiektów, a dzięki zastosowanej technologii są uniwersalnym i trwałym rozwiązaniem.

Biurowe

biura i domy modułowe

Smart Mod Biuro idealnie nadaje się na reprezentacyjne biuro lub showroom tworzące wygodne miejsce pracy lub atrakcyjną przestrzeń wystawową. Mniejsze moduły świetnie sprawdzają się jako przydomowe biuro w ogrodzie, biuro przy hali produkcyjnej lub siedziba mikro firmy.

Projekty Indywidualne

inne budynki i domy modułowe

Smart Mod Projekt jest usługą dla klientów, którzy chcą zrealizować swoją własną, oryginalną wizję z pomocą naszych projektantów. Opracowujemy indywidualną koncepcję Smartmoda i dostosowujemy ją do potrzeb inwestora oraz technologii produkcji w naszej fabryce.

Charakterystyka

Ustawa Prawo budowlane (Dz. U. 1994 Nr 89 poz. 414 z późniejszymi zmianami) „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej (…) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki”

Krótki termin realizacji

Domy modułowe SmartMod budowane są w całości na hali i jest gotowy do zamontowania po około 2 miesiącach. Montaż na działce trwa najczęściej od 1 do 2 dni.

Nowoczesny design

Domy modułowe SmartMod produkowane są w oparciu o zasadę „less is more”, w myśl której wszystkie niepotrzebne detale, takie jak rynny czy rury spustowe są ukryte. Dzięki temu zostaje zachowany prosty wygląd bryły, który w połączeniu z nowoczesnymi materiałami tworzy nowatorski modernistyczny design

Indywidualne podejście

Zarówno kolorystyka jak i materiał elewacyjny dopasowywany jest do potrzeb klienta.
Dzięki temu każdy SmartMod może być niepowtarzalny, a klientowi pozostawiamy dowolność w kreowaniu charakteru swojej inwestycji lub dopasowaniu się do działki i otoczenia.

Kompleksowe wykonanie

Każdy dom modułowy SmartMod posiada całą instalację wodno kanalizacyjną oraz elektryczną przygotowaną do podłączenia na działce. Wyposażony może być także w meble lub dodatkowe urządzenia dzięki czemu budynek może być gotowy do użytkowania zaraz po zamontowaniu.

Wysoka jakość

Domy modułowe SmartMod zbudowane są w całości z wysokiej klasy materiałów. Nasz zespół zarówno na etapie projektowania jak i produkcji przykłada szczególną uwagę do solidnego wykonania modułów.

Przytulne wnętrza

Budynki SmartMod są dopracowywane z dbałością o każdy detal. Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, wykorzystaliśmy każdy centymetr, by stworzyć przestronne i funkcjonalne wnętrze.

 

 

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ NASZYCH REALIZACJI TUTAJ

 

 

Aktualności

Energooszczędny dom modułowy

Energooszczędny dom modułowy

Decyzja o budowie domu, to często decyzja na całe życie. Przed wyborem odpowiedniej technologii należy więc zastanowić się nad całościowymi kosztami utrzymania domu, a nie tylko kosztami jego budowy. W celu zmniejszenia kosztów użytkowych, na początku roku 2023...

Maty na podczerwień w domu modułowym

Maty na podczerwień w domu modułowym

Co to są maty na podczerwień i jak działają? Maty na podczerwień to rodzaj ogrzewania elektrycznego, które wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Ogrzewanie matami w technologii...

Dom modułowy typu nowoczesna stodoła

Dom modułowy typu nowoczesna stodoła

Skąd wziął się trend na domy typu stodoła? Domy typu stodoła pojawiły się w Polsce jako nowoczesna alternatywa dla domków wakacyjnych, budowanych w celu wypoczynku z dala od miasta. Drugą, pewnie jeszcze ważniejszą inspiracją, była budowa domów jednorodzinnych o...

Dom w stylu BOHO – apartament modułowy

Dom w stylu BOHO – apartament modułowy

Czym jest styl Boho Styl Boho zyskał na dużej popularności wśród architektów i dekoratorów wnętrz ze względu na możliwości w tworzeniu bardzo indywidualnych projektów oraz użycie naturalnych materiałów. Klienci doceniają za to ten styl również dzięki tworzeniu wnętrz...

Co to są domy modułowe? Poradnik

Co to są domy modułowe? Poradnik

  Co to są domy modułowe? Domy modułowe to technologia w budownictwie, która polega na szybkim budowaniu opartym na łączeniu przygotowanych w fabryce modułów budynku. Gotowe moduły transportuje się później na plac budowy. Dzięki takiej technologii przy której 90%...

DOŁĄCZ DO NASZYCH ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

4 + 7 =

Co to są domy modułowe?​

Domy modułowe jest to technologia budownictwa polegająca na szybkim budowaniu opartym na łączeniu przygotowanych w fabryce sekcjach budynku. Dzięki takiej technologii przy której 90% prac odbywa się w fabryce z dala od placu budowy, stawianie budynku się znacznie skraca i nie jest zależne od warunków pogodowych.
Po wyprodukowaniu modułów na hali, zostają one przetransportowane na tirze na działkę klienta i za pomocą dźwigu są zamontowane na wcześniej przygotowanym fundamencie. Sam montaż na działce najczęściej trwa parę godzin. Domy budowane w technologii modułowej są nowoczesne, ekologiczne, niedrogie i można w nich zamieszkać w zaledwie kilka tygodni od złożenia zamówienia. System modułowy to istotna zmiana w dotychczasowej filozofii budowania.
 

Jakie są wymiary modułów? Jak wyglądają domy modułowe?

Domy modułowe po złożeniu mogą przypominać zarówno tradycyjny dom jak również bardziej współczesną i nowoczesną bryłę. Mimo, iż istnieją w nich pewne ograniczenia (takie jak transport), to nawet ze standardowej wielkości modułów stworzyć można niepowtarzalny obiekt. Wszystko zależy już od kreatywności projektantów i potrzeb klientów. Domy modułowe Smart-Mod charakteryzują się nowoczesnym designem i dużymi przeszkleniami. 
Domy modułowe wykonane są jak sama nazwa wskazuje z modułów, które w całości transportowane są na naczepie TIRa. Właśnie względy transportowe determinują wielkość poszczególnych modułów. Moduły mają najczęściej 6, 9 lub 12m długości, 3 metry szerokości i 3,2 metry wysokości. Warto pamiętać, że moduł składa się z gotowej ocieplonej podłogi, pomieszczenia, ocieplonego dachu z warstwami spadkowymi, więc od wysokości transportowej musimy odjąć około 0,7 metra. Maksymalna transportowalna długość modułu to 12m, natomiast szerokość to 3,2m i wysokość przy użyciu specjalistycznego niskopodwoziowego transportu to 4m. Istnieje możliwość transportowania szerszych modułów (nawet do szerokości 4m), lecz wiąże się to z nocnym transportem z pilotem, licznymi pozwoleniami, co znacznie podwyższa koszty.

 

 

Jak mogą być wykończone domy modułowe?

Wykończenie domów modułowych może być wykonane w różnych standardach. Ze względu na proces produkcji i możliwość wykonanie całego modułu na hali montażowej, najczęściej wykonywanymi standardami są standard deweloperski i wykończony “pod klucz”. Firma Smart-Mod posiada sprawdzone rozwiązania wnętrz, lecz efekt końcowy i wykorzystane materiały i kolorystyka pozostają do decyzji klienta.

 

 

 

 

Ile wynosi czas realizacji domu modułowego?

Czas budowy domu modułowego trwa od kilku do kilkunastu tygodni i zależy od skomplikowania, wielkości konstrukcji, oraz od stopnia wykończenia. Najczęściej wynosi on 2-3 miesiące. Co ciekawe proces budowy domu modułowego może iść równolegle ze sprawami formalnymi, gdyż większość etapów budowy wykonywana jest na hali z dala od działki inwestora. Przed rozpoczęciem budowy warto jednak jest przejść się do urzędu do wydziału Architektury i pokazać budynek jaki chce się postawić i zapytać, czy nie widzą prawnych przeciwskazań. Urzędnik chętnie doradzi (wprawdzie nie da gwarancji), ale podpowie czy mamy się czego obawiać.

 

Zalety domów modułowych

 • Szybki czas budowy w porównaniu do metod tradycyjnych – realizacja domu modułowego to maksymalnie 3 miesiące
 • Dowolność w kwestii rozpoczęcia prac nad inwestycją – domy modułowe nie mają ograniczeń co do pory roku i można je stawiać również zimą
 • Mobilność – domy można przestawić.
 • Łatwość nabycia i szybki czas realizacji
 • Możliwość postawienia domu nawet w trudnych warunkach gruntowych (skarpy i górskie zbocza, skały, podłoże piaszczyste a nawet podmokłe)
 • Możliwość rozbudowy o kolejne moduły
 • Brak konieczności zatrudniania inspektora nadzoru, który sprawdza poszczególne ekipy. Domy modułowe wykonane są przez jednego producenta, który bierze odpowiedzialność za każdy element budynku.
 • Brak konieczności sprzątania placu budowy, montaż jest czysty, krótki i mało uciążliwy.
 • Jakość domu modułowego objęta jest gwarancją producenta, co gwarantuje usunięcie wszelkich usterek
 • Pewność, że do budowy zostały użyte tylko odpowiednie i sprawdzone materiały
 • Używane w produkcji materiały wysokiej klasy, które podnoszą komfort użytkowania i m.in. zmniejszają koszty ogrzewania
 • Trwałość – przy użyciu odpowiednich materiałów, żywotność domu modułowego ocenia się nawet na 300 lat
 • Kompleksowe wykonanie z wykończeniem wnętrza – domy modułowe mogą być przygotowane do natychmiastowego zamieszkania, wraz ze sprzętem AGD
 • Oszczędności i jasność finansowa – inwestor z góry zna całkowity koszt inwestycji
 • Zwiększenie wydajności produkcji dzięki prefabrykacji (zwłaszcza przy produkcji wielu podobnych domów)
 • Mniejsza grubość ścian przekłada się na większą powierzchnię użytkową obiektu

 

 

KONTAKT

Tel. 790-75-55-66
Email: biuro@smart-mod.pl

NIP: 9581297258
REGON: 221792033

ADRES FIRMY

Smart Mod
Przemysław Śliwiński
ul. Rozewska 18
81-055 Gdynia
woj. pomorskie, Polska

PRODUKCJA

Smart Mod
ul. Hutnicza 22
81-061 Gdynia
woj. pomorskie, Polska

PRAWA AUTORSKIE

Wizualizacje, zdjęcia i treści przedstawione na stronie należą do firmy SmartMod i podlegają prawu autorskiemu firmy SmartMod. Powielanie, adaptacja, dystrybucja i jakiekolwiek wykorzystanie poza granicami praw autorskich wymaga pisemnej zgody autora lub firmy. Pliki do pobrania i kopie na tych stronach są dozwolone tylko do prywatnego, niekomercyjnego użytku.