Czy marzyliście kiedyś o spaniu pod gołym niebem?

…a może chcielibyście obudzić się na łonie natury wciąż będąc pod ciepłą kołderką?

Z takim zamiarem stworzyliśmy właśnie nową serię domów modułowych Smart-Mod. Nasze nowe projekty cechuje charakterystyczny element – box sypialniany, czyli podwójne łóżko wysunięte poza obręb budynku. Główna ściana zewnętrzna wykuszu jest w całości przeszklona, dzięki czemu mamy wrażenie, że śpimy pod gwiazdami będąc jednocześnie w środku ciepłego budynku. Wszystkie SleepBoxy zaprojektowaliśmy w założeniu domków letniskowych na zgłoszenie.

domek letniskowy bez pozwolenia na budowę

Domki letniskowe Smart-Mod, ze względu na ograniczenia transportowe mierzą około 3m szerokości, w związku z tym w czasie transportu box sypialniany znajduje się wewnątrz modułu. Dopiero podczas montażu budynku na działce, box zostaje wysunięty na około 80cm poza obręb budynku i mocowany na stałe do konstrukcji domku. Od zewnątrz ściany wykuszu wykończone są płytami elewacyjnymi, a dach obróbką blacharską. Box w całości zaizolowany jest wełną grubości 15cm. Box sypialniany jest innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym zwiększenie komfortu wypoczynku. Dzieje się to dzięki powiększeniu salonu przy zachowaniu tej samej ilości miejsc noclegowych.

wnętrze nowoczesnego domku letniskowego sleepbox

Natura na wyciągnięcie ręki

Wykusz w modułach serii SleepBox wykończony jest od wewnątrz płytą meblową. Oprócz miejsca na podwójny materac o szerokości 140cm, jest jeszcze miejsce o szerokości 15cm na odłożenie kubka lub telefonu. Box posiada zintegrowaną roletę, aby na noc zasłonić okno, oraz zasłonkę oddzielającą łóżko od wnętrza modułu. Dla komfortu wieczornego czytania, box posiada dwie lampki zamontowane w górnej części wykuszu. Aby zyskać maksymalnie dużo przestrzeni na przechowywanie, zaprojektowaliśmy dwie pojemne szuflady pod częścią łóżkową.

Domki letniskowe nowej serii SleepBox powstały z myślą o terenach atrakcyjnych krajobrazowo, o działkach położonych w lasach, w górach czy nad jeziorem. Duże przeszklenie SleepBoxu jest ogromną zaletą. Okno łączy wnętrze domku z otaczającą naturą, wprowadzając poczucie, że jest ona na wyciągnięcie ręki. Utworzenie bardziej prywatnej przestrzeni zapewni roleta wewnętrzna zasłaniająca całe okno.

Rodzaje SleepBox’ów

SleepBoxy występują w trzech wersjach: Wersja dla singla lub pary, czyli SleepBox 25, oraz dwie wersje dla rodziny 4 osobowej: SleepBox 35A i SleepBox 35B.

 

SleepBox 35A

nowoczesny domek letniskowy ze skośnym dachem sleepbox
Sleepbox-35A-1
Sleepbox-35A-2
Sleepbox-35A-3
Sleepbox-35A-4
Sleepbox-35A-rzut
Sleepbox-35A-wnetrze
Sleepbox-35A-wnetrze2
previous arrow
next arrow

SleepBox 35A jest propozycją domku letniskowego ze skośnym dachem. Wymóg dachu dwuspadowego bardzo często pojawia się w warunkach zabudowy i miejscowych planach zagospodarowania terenu. Domek letniskowy SleepBox 35A jest trochę szerszy od wcześniejszych dwóch modułów przez co inne są też koszty transportowe. Domek letniskowy SleepBox 35A ma wymiary 3,5m x 10m i jest pokryty dachem wykończonym blachą na rąbek stojący. Wysokość wnętrza w najwyższym punkcie wynosi 3,4m.

 

SleepBox 35B

domek letniskowy bez pozwolenia na budowe sleepbox
SleepBox-35-1
SleepBox-35-2
SleepBox-35-rzut
SleepBox-35-wnetrze
previous arrow
next arrow

SleepBox 35B jest powiększoną wersją SleepBox’u 25. Oprócz salonu z aneksem kuchennym, łazienki i wykuszu sypialnianego w domku znajduje się niewielka sypialnia dla dzieci z narożnym oknem. Domek letniskowy ma wymiary 2,9m x 11,75m i wysokość 2,9m. Wysokość wnętrza 2,2m.

 

SleepBox 25

SleepBox-25-1
SleepBox-25-2
SleepBox-25-3
SleepBox-25-rzut
SleepBox-25-wnetrze1
previous arrow
next arrow

SleepBox 25 to domek letniskowy o wymiarach 2,9m x 9m, wysokość 2,9m (wysokość wnętrza 2,2m). Wewnątrz znajduje się salon z aneksem kuchennym i przeszklonym wyjściem na taras, łazienka z kabiną prysznicową oraz box sypialniany z miejscem na dwuosobowy materac. Dzięki temu, że box stanowiący miejsce do spania nie zabiera niepotrzebnie przestrzeni użytkowej, zyskujemy przestronny salon, w którym oprócz zabudowy kuchennej oraz części jadalnianej ze stołem i krzesłami zmieści się również sofa, co daje możliwość stworzenia kolejnego miejsca do spania.

 

Wszystkie domki letniskowe z serii SleepBox przyjeżdżają na działkę na naczepie TIRa jako jeden element. Montaż na działce trwa parę godzin, a prace wykończeniowe trwają około 5 dni.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!