Przedstawiany nowoczesny dom modułowy to projekt, który pokazuje, że nie warto się śpieszyć. Pomimo możliwości postawienia dowolnego budynku modułowego w 2 miesiące, omawiany przykład powstawał i rozwijał się w głowie inwestorów przez ponad rok.

Fazy rozbudowy projektu domku letniskowego

Wszystko zaczęło się od wizyty klientów w naszej fabryce i ich chęci zakupienia modułu Apartament 43 jako domek letniskowy na nowo zakupionej działce rekreacyjnej. Przy następnej wizycie klienci zaczęli zastanawiać się czy nie dorobić sypialni na piętrze. Następnie doszła druga sypialnia i duży taras na piętrze. Przy kolejnych wizytach domek jeszcze się rozbudował w szerz i zamiast wykonać moduły szerokości 3 metrów wykonaliśmy moduły szerokości 4 metrów. Mogliśmy sobie na to pozwolić, gdyż działka klientów jest usytuowana w stosunkowo niewielkiej odległość od naszej hali.

nowoczesny dom

W taki oto sposób z budynku o powierzchni zabudowy 43m2 i powierzchni użytkowej 36m2 doszliśmy do ponad 90m2 powierzchni użytkowej. Po niewielkich zmianach w elewacjach i stolarce okiennej, sądziliśmy, że wszystko już jest ustalone, przekażemy projekt do produkcji i za 2-3 miesiące możemy budynek stawiać. Klientom bardzo podobała się końcowa koncepcja i w międzyczasie wnioskowali o zmianę warunków zabudowy z dachu skośnego na dach płaski. Tuż przed uprawomocnieniem się nowych warunków, wpłynęła skarga od sąsiada i w ten oto sposób dach musiał zostać zmieniony na dwuspadowy.

przekrój domu modułowego

Nowoczesny dom, a dach dwuspadowy

Po kolejnych koncepcjach zdecydowaliśmy się na zabieg wykonania dachu w formie dwuspadowej z dwiema długimi lukarnami, które pozwoliły w dużej części zachować frontową formę budynku. Aby nie dodawać kolejnych kolorów / materiałów, zdecydowaliśmy się na wykończenie dachu blachą na rąbek stojący w kolorze antracytu.

Dom modułowy letniskowy nad jeziorem

Rozkład pomieszczeń w nowoczesnym domu letniskowym

Omawiany domek letniskowy w finalnej wersji ma powierzchnię zabudowy 65m2. Powierzchnia użytkowa wyniosła 92,3m2. Dom ma 8m szerokości, 12m długości I jest wysoki na 7m. Wysokość pomieszczeń na parterze wynosi 2,5m, a na piętrze 2,2 metry (plus skosy).

dom modułowy całoroczny

Wnętrze parteru stanowi pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka. Na piętrze znajdują się kolejne dwie sypialnie i taras rekreacyjny. Z wszystkich pomieszczeń dzięki wielkim przeszkleniom i narożnym oknom rozlega się piękny widok na jezioro.

plan całorocznego nowoczesnego domu modułowego

Problemy przy montażu domu modułowego

Wszystkie te zmiany sprawiły, że mieliśmy do czynienia z wysokim i szerokim budynkiem powiększonym jeszcze o dach dwuspadowy. Główny 12 metrowy moduł musieliśmy podzielić na dwa mniejsze ze względu na jego ciężar. Brama fabryki okazała się też za mała i musieliśmy ją powiększać. Transport modułów przebiegał w nocy w dwóch turach. Ze względu na transport naczepami niskopodwoziowymi, nie mieliśmy dużej tolerancji przy wjeździe na działkę. Pomimo wielu problemów, montaż przebiegał dość sprawnie. Pierwszego dnia postawiliśmy parter, drugiego dnia piętro.

dom nowoczesny modułowy całoroczny

Nowoczesny dom całoroczny w wersji deweloperskiej

Projekt z założenia miał zostać posadowiony na działce rekreacyjnej, więc posiadał wszystkie cechy jakie posiadają nasze domki letniskowe. Podczas zwiększenia powierzchni i dodawania kolejnych funkcji, klienci zdecydowali się na okna trzyszybowe i ich ciepły montaż oraz docieplenie budynku. W sumie z domku letniskowego, który został ocieplony wełną mineralną grubości 20cm (podłoga, ściany) I 25cm (dach) powstał nowoczesny całoroczny dom modułowy.

dom całoroczny modułowy drewniany piętrowy nad jeziorem

Ten Nowoczesny dom został wykonany w stanie deweloperskim, zawiera instalację wodno-kanalizacyjną w ścianach oraz pełną instalację elektryczną wraz z gniazdami, włącznikami, energooszczędnymi światłami w technologii LED i grzejnikami elektrycznymi. Elewacja zewnętrzna wykonana została z płyt cementowo-drzazgowych montowanych na klej, malowanych białą I antracytową farbą elewacyjną. Powstał więc nowoczesny dom w którym z każdego pomieszczenia rozpościera się piękny widok na jezioro.

 

Nowoczesny dom modułowy – Często zadawane pytania

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Czym jest dom modułowy?” answer-0=”Dom modułowy to budynek składający się z kubaturowych sekcji (gabarytowo przypominające kontenery). Domy w 90% są przygotowane na hali produkcyjnej, łącznie z wykończeniem wnętrza takim jak łazienka, kuchnia itp. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Jaki jest czas montażu domu modułowego?” answer-1=”Czas montażu domu modułowego trwa 1-2 dni roboczych (pracy dźwigu). Następnie potrzebne są około 2 tygodnie na wykończenie wnętrza i łączeń na zewnątrz. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Co muszę przygotować przed postawieniem domu modułowego?” answer-2=”Dom modułowy stawiany jest na przygotowanym wcześniej fundamencie. Przed przyjazdem modułów należy więc przygotwać fundament i przyłącze elektryczne i wodno-kanalizacyjne.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”Czy warto budować dom modułowy? Jakie są zalety budowy domu modułowego?” answer-3=”Zaletami budowy domu modułowego są: – wykonanie budynku w kontrolowanych warunkach na hali montażowej – szybki czas budowy (2 miesiące na hali i dwa tygodnie na działce) – kompleksowe wykończenie zewnętrza i wnętrza – znany cały budżet przed rozpoczęciem prac – przygotowanie większość prac przez jedną firmę (brak spychologii)” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”Czy na dom modułowy potrzebne jest zezwolenie?” answer-4=”Nie ważne, czy mamy do czynienia z domem modułowym, murowanym, szkieletowym, czy nawet holenderskim. Wszystko co stawiamy na działce potrzebujemy zgłosić lub wystąpić o pozwolenie na budowę.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”Ile kosztuje dom modułowy?” answer-5=”Koszty budowy domu modułowego nie różnią się wiele od budowy domu tradycyjnego z podobnych materiałów. Konstrukcja musi być trochę wzmocniona ze względu na możliwość transportu. Z drugiej strony czas budowy się mocno skraca i budowa domu modułowego nie generuje odpadów budowlanych” image-5=”” count=”6″ html=”true” css_class=””]

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!