Czym jest styl Boho

Styl Boho zyskał na dużej popularności wśród architektów i dekoratorów wnętrz ze względu na możliwości w tworzeniu bardzo indywidualnych projektów oraz użycie naturalnych materiałów. Klienci doceniają za to ten styl również dzięki tworzeniu wnętrz z ich własnym charakterem jak i ponowne wykorzystanie akcesoriów i mebli.

Ze względu na mnogość miejsc, z których czerpie inspiracje Boho jest stylem bardzo międzynarodowym i świetnie sprawdza się w większości mieszkań. Trochę artystycznego nieładu pozwala na wprowadzenie tego stylu w łatwy sposób niemal do każdego domu.

sypialnia boho dom modułowy

Jakie materiały i kolory użyć w domu w stylu Boho?

Boho w domu jest związane z wykorzystaniem wielu naturalnych materiałów jak drewno, rattan, wiklina, naturalne dodatki z roślin, detale z metalu, często postarzanego. W meblach do domu w stylu boho zobaczymy często elementy retro, np. żeliwne uchwyty lub dekoracyjne rzeźbienia.

Bardzo lubiane są dodatki z zielonych roślin doniczkowych i plecione ozdoby, najczęściej rękodzieła. Każdy dom w stylu boho posiada takie dekoracje. Jedne z najbardziej popularnych, które można wykonać samemu to wazony z suszonymi roślinami i plecione makramy.

wnętrza boho dom modułowy

Kolorystyka czerpie z przyrody i we wnętrzach Boho znajdziemy dużo ziemistych barw, brązów, przygaszonych kolorów. Biały jest często tłem dla innych wzorów i barw. W domu w stylu Boho znajdziemy często jakąś inspirację z folkloru- różnego rodzaju wzory są bardzo lubianym akcentem. Należy jednak pamiętać aby nie przesadzić z ilością ozdób. W prawdziwym Boho dodatki mają podkreślać charakter we wnętrzu, a nie dominować.

Projektowanie domu w stylu Boho

Wnętrze zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną NoToTu Projekt z Warszawy, a całość (oprócz wstawienia mebli i dodatków) wykonana przez naszą firmę Smart-Mod. W trakcie budowy domu byliśmy w kontakcie z inwestorami w celu uzgodnienia każdego detalu. Musieliśmy poświęcić wspólnie trochę czasu na wybór i zamówienie odpowiednich materiałów wykończeniowych, ale efekt końcowy był na pewno tego wart.

wnętrza boho dom modułowy

Pełna oferta naszych apartamentów o różnej powierzchni znajduje się pod tym linkiem:
CAŁOROCZNE DOMY MODUŁOWE

 

Opis realizacji Smart-Mod

Cały dom ma 145m2 zabudowy i powierzchnię użytkową wielkości 130m2. Elewacja została wykonana z pionowo ułożonych desek z thermososny. Jest to szczególny materiał wykończeniowy, ponieważ deski zrobione są w całości z litego drewna z sosny, a dzięki suszeniu i odżywiczaniu nie wymagają dodatkowej konserwacji w postaci impregnowania lub malowania. Z czasem elewacja z thermososny będzie patynować, czyli zmieniać naturalnie swój kolor na szary odcień.

Dzięki wyborowi tego materiału na elewację dom mimo swoich sporych rozmiarów bardzo wpasował się do otoczenia.

Salon z dużym przeszkleniem i widokiem na jezioro jest zdecydowanie głównym atutem wnętrza domu. Pomieszczenie o powierzchni 60m2 robi wrażenie. Drewno jako materiał widać także wyraźnie za oknem w podcieniu na południowej elewacji oraz obszernej powierzchni tarasu. Ważnym elementem był też taras, który posiada 2 strefy: wypoczynkową przy salonie z pięknym widokiem na jezioro oraz rekreacyjną z boku budynku, która jest nieco schowana za krzewami i może pełnić funkcję miejsca do yogi lub grilla.

wnętrza boho dom modułowy

Więcej na temat samego domu modułowego napisaliśmy w osobnym artykule:
DOM NA LOCKDOWN – budowa domu pod klucz w 3 miesiące

 

Meble we wnętrzu Boho

Istotnym założeniem projektu było wykorzystanie autentycznych drewnianych mebli i wkomponowanie ich w nowe otoczenie. Projektanci wybrali jasny kolor paneli oraz drzwi wewnętrznych, tak aby wyeksponować obecność starych mebli. Kolorystyka drewna wprowadza we wnętrzu również dużo ciepła i uczucia przytulności. Podłoga została wykonana z paneli w kolorze dębu, a do łazienek wybrano kafle o charakterystycznym wzorze.

Kolor kafli zgrywa się również z błękitem wybranym na niektóre ściany i meble. Nowe meble i drzwi wewnętrzne zostały pomalowane w kolorze przytłumionego błękitu, aby wyróżnić je we wnętrzu, ale nie dominować kolorystycznie. Pomalowane elementy wprowadzają też do wnętrza kolejny kolor tworząc więcej kontrastu dla odrestaurowanych drewnianych mebli.

wnętrza boho dom modułowy

Dodatki do wnętrza w stylu Boho

W sypialni dziecięcej jedna ze ścian ma tapetę ze wzorem w drzewa. Ciepła w pokoju nadają jasne zasłony, drewniane drzwi i dodatki jak lniana narzuta na łóżko.

Drzwi wewnętrzne w domu przypominają swoim stylem drzwi z tradycyjnego gospodarstwa wiejskiego.

wnętrza boho dom modułowy

Wiele wykończeniowych akcesoriów zostało wybrane w czarnym, matowym kolorze, aby podkreślić ich obecność we wnętrzu. Dużą uwagę skupia na sobie żeliwna koza w rogu salonu, a przechodząc się po mieszkaniu możemy dostrzec inne czarne dodatki w postaci stylizowanych prowadnic do drzwi, klamek lub lamp. Z drugiej strony część oświetlenia została zrobiona w postaci nierzucających się w oczy downlightów Led z białymi oprawami. Lampy w mieszkaniu są czarne nowoczesne, klasyczne złote lub rattanowe z dużym kloszem.

wnętrza boho dom modułowy

W kuchni nowoczesne wyposażenie i eleganckie złote dodatki są połączone ze starymi meblami. W wyspę wbudowana jest szafka, nad zlewem znajdziemy rzeźbioną półkę, a obok lodówki swoje miejsce ma drewniana komoda.

W łazience jedynym starym elementem jest owalne lustro w rzeźbionej ramie z drewna. Wszystkie elementy są raczej proste i minimalistyczne oprócz  kolorowej posadzki z kafli.

wnętrza boho dom modułowy

Dom w stylu Boho – co jest w nim EKO?

Styl boho można uznać też za trend ekologiczny ze względu na ponowne wykorzystanie akcesoriów i dekoracje wnętrza. Szczególnie mile widziane są odrestaurowane meble z drewna, a także plecione ozdoby lub różnego rodzaju rękodzieła, które we wnętrzu Boho dostają drugie życie. Boho charakteryzuje się wymieszaniem nowego ze starym. We wnętrzach są to często połączenia nowoczesnych rozwiązań ze starymi elementami mieszkania lub dodatkami, które zatrzymał sobie domownik.

wnętrza boho dom modułowy

Warto też wspomnieć, że dom w stylu Boho czerpie sporo inspiracji z natury, a tym samym dużo materiałów wykończeniowych jest dobrej jakości i raczej nie używa się sztucznych, nieekologicznych rozwiązań. W tym konkretnym przykładzie inwestorzy dopasowali wnętrze do własnych, odnowionych mebli, a wiele dodatków z suszonych roślin pochodzi wręcz z najbliższego otoczenia domu. Dzięki postawieniu na budowę domu modułowego inwestorzy uniknęli przekształcenia swojej posesji w plac budowy- ten wybór pozwolił im zachować niemal nienaruszony wygląd działki.

wnętrza boho dom modułowy

 

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej pełnej oferty

MODUŁOWYCH DOMÓW CAŁOROCZNYCH

dom modułowy całoroczny z 2 sypialniami

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!