Pod koniec zeszłego roku wykonywaliśmy montaż domu modułowego całorocznego bazującego na projekcie Apartament 50 lekko zmodyfikowanym na potrzeby klienta. A klientem okazała się…. Babcia. W tym przypadku pani zamówiła u nas dom całoroczny serii Apartament, ponieważ chciała wprowadzić się blisko dzieci i wnuków. Smartmod stanął z tyłu domu jednorodzinnego, przyklejony jedną ścianą do domu.

dom modułowy całoroczny

Apartament składa się z sypialni, łazienki, przedpokoju i salonu z dużym aneksem kuchennym na bocznej ścianie. Do środka dostaniemy się poprzez niewielką wnękę od boku budynku (co pozwoliło nam zapewnić zadaszenie i oświetlić drzwi wejściowe). Salon posiada duże przeszklenia na całą wysokość ściany i wyjście na zewnętrzny taras. Apartament został na życzenie klienta wyposażony w kozę oraz drewnianą pergolę nad tarasem. Wnętrze zostało wykończone i umeblowane przez inwestora i naszym zdaniem wyszło znakomicie.

dom modułowy całoroczny salon

 

Standard wykonania modułowego domu całorocznego – Smart-Mod

Dom całoroczny Apartament 50 wyprodukowaliśmy na zamówienie w wersji deweloperskiej. W standardzie Smart-Mod są to wykończone ściany (zaszpachlowane i pomalowane 2 razy farbą), izolacja akustyczna w ściankach działowych, kompletna instalacja hydrauliczna, instalacja elektryczna wraz z montażem bojlera i grzejników elektrycznych, kontakty oraz włączniki, lampy punktowe wpuszczone w sufit z żarówkami LED, podłogi wykończone płytą Cetris.

plan domu całorocznego

Termin realizacji – „do Świąt”

Już przy pierwszym spotkaniu z inwestorem zostaliśmy zapytani, czy zdążymy dostarczyć nasz apartament do Świąt Bożego Narodzenia. Cała produkcja konstrukcji i większość prac wykończeniowych odbywała się w fabryce, więc nie byliśmy ograniczeni przez kaprysy jesiennej pogody. Moduły były gotowe do transportu na początku grudnia. Sam montaż był wymagający, ale udało nam się planowo postawić moduły na działce pierwszego dnia, co zajęło nam dokładnie 4 godziny. Późniejsze prace związane z wykończeniem złączonych modułów, uzupełnieniem płyt elewacyjnych, obróbką dachów i montażem tarasu z pergolą potrwały około tygodnia. Dzięki temu apartament był w szybkim czasie gotowy do zamieszkania- zgodnie z życzeniem klienta już przed „Gwiazdką”.

 

Nietypowy montaż domu modułowego całorocznego

montaż domu całorocznego modułowego

Montaż domu całorocznego w tym przypadku okazał się sporym wyzwaniem, ze względu na dostawienie apartamentu za istniejący budynek. Dźwig stał na wjeździe od frontu domu, a miejsce posadowienia modułów zasłaniał mu całkowicie dom jednorodzinny. Z tego powodu cała akcja była koordynowana przez nasz zespół z ziemi, a dźwigowy rozładowywał moduły nie widząc docelowej lokalizacji dla apartamentu. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że nasz Smartmod musiał być bardzo precyzyjnie dostawiony do ściany istniejącego domu. Co więcej część apartamentu musiała zmieścić się pod balkonem, co musieliśmy uwzględnić już na etapie projektowym modyfikując w tym miejscu drewnianą konstrukcję. Nawet po tym zabiegu nasz Smartmod miał tylko 5cm tolerancji w pionie na wsunięcie go pod wspomniany balkon.

Tak skomplikowany montaż nie zdarza się u nas codziennie, ale dzięki doświadczeniu całej ekipy udało nam się postawić sprawnie apartament na swoim miejscu, a także obyło się bez niechcianych uszkodzeń sąsiadującego budynku.

 

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!