Czy możliwe jest wybudowanie szybko solidnego i ładnego domu bez konieczności ciągłej kontroli pracowników na placu budowy?

Prężnie rozwijający się trend w budownictwie, jakim jest technologia budowy w systemie modułowym, staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Budownictwo modułowe licznymi zaletami zwycięża inne technologie. To przede wszystkim szybkość budowy- domki modułowe powstają na hali produkcyjnej w dwa miesiące. Oprócz oszczędności czasu pozbywamy się problemu związanego z “bałaganem” na działce, na której jedynymi pracami budowlanymi są podprowadzenie przyłączy wod-kan i prądu oraz wykonanie fundamentu w postaci bloczków, ław lub płyty. Na miejsce przyjeżdżają gotowe moduły; domki jednomodułowe od razu w ten sam dzień są gotowe do użytkowania, a z dwumodułowych, które wystarczy ze sobą zestawić i wykończyć łączenia, można korzystać już po paru dniach.

 

 

Zapoznaj się:

oferta domków letniskowych bez pozwolenia na budowę serii Apartament

 

Domki modułowe “na telefon”

W dobie internetu, kiedy dosłownie wszystko można zamówić z dostawą do domu, od jedzenia, książek, ubrań po meble i sprzęt elektroniczny, zakup nieruchomości takiej jak domek modułowy może być równie dostępny i prosty. Zarówno formalności jak i dogrywanie szczegółów dotyczących materiałów wykończeniowych i wyposażenia może odbywać się drogą mailową lub telefoniczną. Sklepy z asortymentem budowlanym i wykończeniowym udostępniają wybór produktów na swoich stronach internetowych, dzięki czemu możemy łatwo dobrać np. panele podłogowe, model lodówki i szafę w kilka chwil, nie wychodząc z domu, oszczędzając sobie stania w kolejkach i podróżowania od sklepu do sklepu. Wystarczy poinformować o wybranych materiałach po zamówieniu modułu i już – kłopot z głowy 😉 Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z budową domu czy nawet remontem, doskonale zdaje sobie sprawę, że wykończeniówka zajmuje zwykle najwięcej czasu. Zamawiając domki modułowe nie musimy się tym problemem martwić.

domki modułowe kempingowe letniskowe

[domek kempingowy na zgłoszenie Apartament 35L]

 

Domki modułowe to bezstresowe rozwiązanie dla inwestora

Wielu z naszych klientów wybiera ofertę domów modułowych ze względu na szybki czas budowy. Od momentu złożenia zamówienia produkcja domku trwa około 2 miesiące. W tym czasie wszystkie prace odbywają się w fabryce i nie przysparzają problemów i uciążliwości jak w przypadku budowy domu na miejscu. W tym czasie inwestor najczęściej informowany jest poprzez zdjęcia drogą mailową jak przebiega budowa, chociaż część naszych klientów z chęcią odwiedza fabrykę aby zobaczyć postęp prac przy produkcji swoich modułów i dokonać ostatnich modyfikacji. Po złożeniu konstrukcji wykonujemy instalacje, montujemy okna i przechodzimy do wykończenia wnętrz. W przypadku apartamentów i domków modułowych wykonujemy często w pełni wyposażone budynki (łącznie z zabudową meblową, białym montażem i wyposażeniem w sprzęty kuchenne). Ten etap konsultujemy zawsze z klientem aby spełnić jego wszystkie wymagania, ale także zaproponować dla niego dobre rozwiązania.

 

Gotowe moduły są transportowane na działkę na naczepie TIRa i ustawione w 1 dzień przez dźwig. Montaż jest na pewno największym wydarzeniem przy budowie domu modułowego, ze względu na pracę ciężkiego sprzętu i wymaganą precyzję. Natomiast z perspektywy całego przedsięwzięcia montaż na działce inwestora trwa tylko 1 dzień. W przypadku domków jednomodułowych wystarczy tylko podłączyć media, a w przypadku domów wielomodułowych pozostaje do tego wykończenie łączeń między nimi, co w zależności od wielkości projektu trwa zazwyczaj kilka dni.

Cały proces z perspektywy inwestora jest o tyle wygodny, że nawet w przypadku większej realizacji inwestor może zaplanować sobie urlop na czas montażu, a po powrocie wejść już do nowego domu i zaparzyć sobie kawę w pełni wyposażonej kuchni.

[montaż domków letniskowych modułowych Apartament 25 i 35B – 3 godziny pracy dźwigu]

 

Przeczytaj jeszcze:

Przepisy dotyczące domków na zgłoszenie 35m2

 

 

Domki modułowe Smart Mod to między innymi domki letniskowe.

Domki kempingowe to idealna propozycja dla inwestorów chcących założyć ośrodek wypoczynkowy, dla właścicieli istniejących ośrodków, którzy pragną zmodernizować I unowocześnić kompleks, zmieniając jego wizerunek, ale nie tylko. Modułowe domki kempingowe zainteresują również posiadaczy pól kempingowych zamierzających rozbudowę kompleksu w krótkim czasie. Nowe domki modułowe mogą zostać posadowione bez konieczności zamykania całego pola na czas montażu, dzięki czemu inwestor nie traci przychodów. Dodatkową zaletą jest możliwość przenoszenia domku w razie potrzeby.

Apartamenty letniskowe to domki modułowe idealne do stworzenia własnego prywatnego miejsca wypoczynku. Planowanie wyjazdu wakacyjnego z rodziną zawsze wiąże się z długimi poszukiwaniami odpowiedniego miejsca, które będzie spełniało nasze oczekiwania względem atrakcyjności okolicy, wyposażenia domku oraz ogólnej wygody. Domek letniskowy zazwyczaj trzeba rezerwować tygodnie, a nawet miesiące przed urlopem. Jeżeli posiadamy takie wyjątkowe miejsce warto zastanowić się więc, czy zakup domku modułowego nie będzie idealnym rozwiązaniem na stworzenie własnego miejsca wypoczynku. Dodatkowym atutem jest to, że mając własny domek można pozwolić sobie na spontaniczność i w każdej chwili zorganizować weekendowy wyjazd- wygodnie i bez niespodziewanych kosztów.

[domki letniskowe Apartament 35 L i Apartament 17 z elewacją drewnianą ]

 

Przeczytaj jeszcze:

Projekty domów modułowych bez pozwolenia na budowę

 

 

Domki modułowe bliżej natury

Naszą najnowszą propozycją jest seria Sleepbox – domki modułowe do 35 m2, które cechuje charakterystyczny element – box sypialniany. Wykusz wysunięty poza obręb budynku mieści podwójne łóżko. Box łączy się z otaczającym krajobrazem dzięki przeszklonej w całości ścianie, dając poczucie przebywania na łonie natury nawet wewnątrz domku.

Do wyboru jest wiele modeli domków bez pozwolenia na budowę do 35m2, jednak pomimo szerokiej oferty gotowych koncepcji, jesteśmy otwarci na osoby posiadające własną wizję. Chętnie współpracujemy z inwestorem, kreując wnętrza domków i wygląd poszczególnych pomieszczeń tak, by spełniał jego oczekiwania. Służymy kompetentną radą i dzielimy się wieloletnim doświadczeniem.

 

Przeczytaj jeszcze:

Domki modułowe letniskowe serii SleepBox

 

 

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!