Geneza projektu

Miasto Władysławowo od kilku ostatnich lat stara się o znaczącą poprawę wizualną przestrzeni publicznych. Ogłaszając przetarg na projekt i budowę nowego Targowiska włodarze miasta mieli głównie na uwadze pokazanie jak powinien wyglądać handel w nowoczesnym, nadmorskim kurorcie. Nowe targowisko ma na celu dać przykład jak powinny prezentować się nowoczesne stoiska handlowe, które latem zalewają całe miasto. Główną koncepcją dla projektu była chęć uporządkowania przestrzeni handlowej i podzieleniu jej na funkcjonalne strefy.

targowisko we Władyslawowie stragany budynki modułowe
Projekt współczesnego innowacyjnego Targowiska miejskiego powstał na potrzeby przetargu, zorganizowanego przez Urząd Miasta Władysławowo. Nowa przestrzeń łączy ze sobą stanowiska handlowe promujące zdrową żywność, scenę umożliwiającą organizację wydarzeń kulturalnych oraz strefę gastronomiczną w postaci wygodnych ławek i stołów pod zadaszeniem, która została zlokalizowana w centrum obiektu.

targowisko we Władyslawowie wiata konsumpcyjna budynki modułowe

Przetarg typu zaprojektuj i wybuduj

Targowiska składa się z 17 stanowisk sprzedażowych wykonanych z 9 modułów Smart Mod. Boksy wyposażone są w pełną instalację elektryczną z energooszczędnym oświetleniem LED oraz w instalację wodno-kanalizacyjną. W każdym stanowisku sprzedażowym znajduje się umywalka i przepływowy podgrzewacz wody. Dodatkowo boksy zamykane są elektrycznymi roletami.

budynki modułowe targowisko we Władyslawowie

Budowa targowiska modułowego

Na terenie targowiska znajdują się również dwie toalety: jedna dla sprzedawców, druga ogólnodostępna – przystosowana do osób niepełnosprawnych.

targowisko we Władyslawowie stragany budynki modułowe

Innowacyjne rozwiązania

Targowisko modułowe to obiekt wykonany z materiałów wysokiej jakości i wykorzystujący ekologiczne rozwiązania. W celu racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej, zostały zamontowane nowoczesne grafenowe panele fotowoltaiczne na dachach budynków. Boksy sprzedażowe wykończone są trwałymi płytami włókno-cementowymi, płytami HPL i deskami elewacyjnymi z modrzewia syberyjskiego. Najbliżej skrzyżowania ulic umiejscowiona została scena, która ze swoim oryginalnym zadaszeniem membranowym stanowi charakterystyczną dominantę założenia.

targowisko we Władyslawowie budynki modułowe

W Targowisku wykorzystano tylko 3 główne kolory (brąz drewna, antracyt i biel), które podkreślają nowoczesne, a zarazem proste kształty budynków i zadaszeń.

Filmik pokazujący budową targowiska i już gotowe targowisko:

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!