Tworząc serię Domków bez pozwolenia Smart Mod myśleliśmy o projektach obiektów modułowych, które powstają typowo pod kątem ośrodków wczasowych, pól kempingowych itp. Domki kempingowe budujemy modułowo, ich konstrukcje powstają w całości na hali produkcyjnej, dzięki czemu w krótkim czasie i kontrolowanych warunkach może powstać nowoczesne centrum wypoczynkowe. Przed zakupem domków oczywiście potrzebne jest odpowiednie miejsce – najlepiej rozległa, pięknie położona działka. Ważne jest, aby w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie działki było określone na obiekt turystyczny. Teren powinien być ogrodzony. Do działki należy doprowadzić przyłącza wodno-kanalizacyjne i prądu. Powinno się zaplanować przestrzeń na pojemniki na śmieci, zadbać o miejsca parkingowe, drogi dojazdowe, rozplanować ścieżki, a także pomyśleć o oświetleniu. Zaopatrzenie w wodę jednego stanowiska obozowania powinno wynosić przynajmniej 50 litrów dziennie. Wymagania dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnej do przesyłu i odbioru wody określa Polska Norma PN-EN 806-1. Z kolei wymagania dotyczące specjalnych instalacji na kempingach reguluje Polska Norma PN-IEC 60364-7-708. Więcej o formalnościach jakie musimy spełnić pod koniec artykułu.

 

Domki kempingowe skrojone na miarę

 

W ofercie domków modułowych posiadamy całą serię domków przeznaczonych do wynajęcia dla ośrodków wczasowych i na pola kempingowe. Wszystkie domki wyposażone są w wygodną łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny i miejsca do spania.

 

Mały domek kempingowy z łazienką –  Apartament 17

domek kempingowy modułowy

Domek Kempingowy Apartament 17 ma wymiary 3 x 5,6m i jest naszym najmniejszym modułem kempingowym. Pomimo niewielkiego rozmiaru, domek we wnętrzu mieści pokój z aneksem kuchennym oraz łazienkę z kabiną prysznicową. W opcji dodatkowej można wybrać taras rekreacyjny z modrzewia europejskiego, dowolnej wielkości.

kuchnia w domku kempingowego

Pomimo niewielkiej przestrzeni, domek wyposażyliśmy we wszystkie niezbędne urządzenia AGD, drzwi wewnętrzne, zabudowę kuchenną, jak również kompletny biały montaż w łazience. Od początku istnienia Smart-Mod staramy się o jak największe uproszczenie całego procesu dla klienta, dlatego nasze domy modułowe oferujemy także w standardzie wykończenia “pod klucz”. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla inwestorów, którzy cenią sobie kompleksowość oferty.

 

Domki Kempingowe z dwoma sypialniami – Apartament 35D

domki kempingowe holenderskie drewniane modułowy bez pozwolenia na budowę

Domek Kempingowy Apartament 35D jest to nasz najmniejszy domek, który zawiera dwie sypialnie. Oprócz sypialni, dom posiada salon z aneksem kuchennym i łazienkę. Wymiary domku to 5,3m x 5,7m. W każdej sypialni z powodzeniem zmieści się zarówno łóżko podwójne jak i dwa łóżka pojedyncze, dzięki czemu domek doskonale sprawdzi się jako miejsce wakacyjnego pobytu rodziny z dwójką dzieci lub 3-4 osobowej grupy przyjaciół. Pokoje zamykane są drzwiami przesuwnymi z kasetą do zabudowy w ścianie, nie zajmującymi niepotrzebnie przestrzeni wnętrza. Salon jest w całości przeszklony, co optycznie powiększa jego przestrzeń. Dobudowanie tarasu od strony salonu dodaje przestrzeń wypoczynkowo-jadalnianą. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony w zabudowę meblową i sprzęty AGD. Kompletnie wykończona łazienka zawiera brodzik z natryskiem.

 

Luksusowe domki kempingowe z 1 sypialnią – Apartament 35C

luksusowe domki kempingowe

Apartament 35C o wymiarach 6m x 6m to propozycja jednego z dwóch największych domów serii Kempingowe, który możemy postawić bez pozwolenia na budowę. Docenią go osoby ceniące sobie przestronne pomieszczenia. Wewnątrz znajduje się sypialnia, łazienka, pomieszczenie dzienne z  aneksem kuchennym, podzielone na strefę relaksu i strefę jadalnianą, która otwiera się na zewnętrzny krajobraz dzięki zastosowaniu wielkoformatowych okien.

Domki kempingowe w kształcie litery „L” – Apartament 35L

modułowe domki kempingowe

Apartament 35L jest przestronnym komfortowym domkiem letniskowym o wymiarach 5,9m x 8,8m, ze zintegrowanym tarasem, osłoniętym pergolą. Wewnątrz znajdują się dwie sypialnie, salon z wyposażonym aneksem kuchennym i całkowicie wykończona łazienka z kabiną prysznicową. Co ciekawe w Polsce taki domek kempingowy można postawić na działkę na zgłoszenie. Inwestor może dzięki temu zaoszczędzić dużo czasu, ale też uniknąć dodatkowych kosztów związanych ze sporządzaniem dokumentacji projektu budowlanego.

 

Stolarka okienna w domkach kempingowych to PCV trzyszybowe. Domki w standardzie ocieplone są wełną mineralną grubości 20 cm w dachu i w podłodze, 15 cm w ścianach oraz są wyposażone w grzejniki elektryczne. W opcjach dodatkowych do wyboru znajdują się maty grzewcze działające na podczerwień, kominek na drewno typu KOZA, a także taras rekreacyjny dowolnej wielkości z desek kompozytowych lub drewna (modrzew europejski).

 

Domki kempingowe i sposób ich identyfikacji

Elewacja domków kempingowych może być wykonana z desek drewnianych ze świerku skandynawskiego lub z płyt cementowo-drzazgowych. Kolorystyka jest dowolna. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej opcji palety barw impregnatów do drewna i farb elewacyjnych dają szerokie możliwości w stworzeniu nowoczesnego i estetycznego wyglądu ośrodka wypoczynkowego. W celu identyfikacji poszczególnych domków można dodać element w postaci płyty pomalowanej na odrębne kolory.

Elewacja z desek drewnianych świetnie prezentuje się pośród zalesionych terenów zaś fasady wykończone malowaną płytą nadają domkom nowoczesny charakter.

domki kempingowe - wejście

Domki kempingowe – wyposażenie wnętrza

Domki Kempingowe Smart Mod można zamówić w dwóch opcjach wykończenia do wyboru: standard deweloperski lub wykończenie „pod klucz”.

domki kempingowe domek bez pozwolenia na budowę

Pełna instalacja elektryczna wykonywana jest już w stanie deweloperskim. Instalacja obejmuje gniazdka i włączniki, oprawę oświetleniową w energooszczędnej technologii LED, a także grzejniki konwektorowe. Instalacja wodno-kanalizacyjna założona jest na poziomie pierwszego etapu. W wersji „pod klucz” łazienki domków kempingowych są w pełni wykończone. Na ścianach kładzione są białe kafelki, a także kafelki imitujące drewno. Pomieszczenie to zawiera brodzik z baterią natryskową lub kabinę prysznicową (w zależności od modelu domku), kompakt WC, umywalkę z baterią, szafkę podumywalkową i lustro. W domkach montowane są bojlery – ciśnieniowe podgrzewacze, dostarczające podgrzaną wodę do kilku punktów poboru. Stosowane bojlery mają możliwość montażu w pozycji poziomej lub pionowej, dzięki czemu mamy większe możliwości w ewentualnej zmianie układu pomieszczenia toalety lub umieszczeniu zbiornika w innym, niewidocznym miejscu np. W szafie. Pomimo niewielkich wymiarów, w każdym z domków jest miejsce na szafę ubraniową. Montaż szafy może być częścią opcji wykończenia wnętrza, wykonywaną przez firmę Smart Mod.

Ściany wewnętrzne wykończone są boazerią drewnianą lub płytą gipsowo-kartonową, malowaną dwiema warstwami farby i obkładane płytą meblową w dolnej części. Zabieg ten pełni funkcję ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami, a także stanowi walor estetyczny. Podłogi domków w stanie deweloperskim wykończone są płytą cementowo-drzazgową CETRIS grubości 22mm. W opcji z wyposażeniem wnętrza w pokoju dziennym i sypialniach zostają położone panele szwedzkie, a w łazience – terakota.

domek kempingowy kuchnia i łazienka domek bez pozwolenia na budowę

Aneks kuchenny w każdym z budynków kempingowych posiada mikrofalówkę, elektryczną płytę grzewczą z dwoma lub z czterema palnikami oraz zabudowaną lodówkę podblatową. Zabudowę meblową stanowią dolne szafki z blatem roboczym,  zlewozmywakiem i baterią oraz górne szafki, w których montowane jest oświetlenie, nie tylko funkcjonalne ale również efektowne. Ścianę nad blatem zdobią białe płytki ceramiczne, imitujące cegiełki. Jest to praktyczne rozwiązanie ochrony ściany w „strefie mokrej”, wpływające również na wrażenie estetyczne całego pomieszczenia.

 

Domki kempingowe na kołach

Niezależnie, czy stawiamy domki na kołach czy nie i tak trzeba przechodzić przez procedury budowlane. Na stronach niektórych producentów domów na kołach jest informacja, że ze względu na fakt, że domki są na kołach, nie potrzeba nic zgłaszać. Należy się wtedy zapytać o podstawę prawną, gdyż względem polskiego prawa taki domek nie posiada tablicy rejestracyjnej i nie przechodzi przeglądu, więc nie podchodzi pod prawo drogowe, tylko pod prawo budowlane, a wszystko co stawiamy na działce względem prawa budowlanego należy zgłosić lub wystąpić o pozwolenie na budowę. Wiele wyroków sądów dotyczących domków holenderskich można przeczytać w artykule TUTAJ

Przeczytaj jeszcze:

Projekty domów bez pozwolenia na budowę

 

Budynek recepcji na polu kempingowym

domy modułowe recepcja modułowa na polu kempingowym

Recepcja modułowa jest dopełnieniem oferty Domków Kempingowych. Recepcja sprawdzi się zarówno na polach kempingowych, namiotowych jak i w dużych ośrodkach wczasowych. Budynek składa się z dwóch modułów wielkości 3m x 9m, które zostały połączone na miejscu posadowienia. Wewnątrz znajduje się główne pomieszczenie recepcji, o wielkości 33,5m2 z wydzieloną strefą do obsługi gości i pomieszczenie sanitarne z toaletą. Z budynkiem zintegrowany jest taras z miejscem na stolik i krzesła, stanowiący poczekalnię zewnętrzną. Wielkoformatowe okna pozwalają na obserwowanie całego terenu z wnętrza Recepcji. Dzięki izolacji cieplnej oraz instalacji elektrycznego ogrzewania budynek może być użytkowany cały rok. Ocieplenie w dachu i w podłodze wełną mineralną grubości 20cm, w ścianach 15cm. Stolarka okienna to PCV trzyszybowe.

 

Toalety modułowe na pole kempingowe

 

Seria Smart Mod Toalety została stworzona na potrzeby ośrodków kempingowych i pól biwakowych. Toalety modułowe są w pełni wyposażone i gotowe do użytkowania od razu po zainstalowaniu. Toalety jedno-modułowe możemy bezproblemowo demontować i transportować przez co stanowią świetne rozwiązanie dla obiektów sezonowych.

W ofercie znajduje się: WC dla niepełnosprawnych, WC Publiczna, WC Kemping i WC Glamping.

 

Toaleta dla osób niepełnosprawnych 

toaleta dla niepełnosprawnych

Toaleta wyposażona jest w armaturę sanitarną dla osób niepełnosprawnych, pochwyty przy umywalce i sedesie. Moduł posiada rampę – podjazd dla wózków inwalidzkich.

Wymiary: szer. 2,4m (+0,2m) x dł. 2,7m (+1m) x wys. 2,8m.

WC Publiczna

domy modułowe toaleta publiczna

Moduł zawiera w pełni wyposażone pomieszczenia sanitarne z podziałem na kabiny dla kobiet i dla mężczyzn. W części damskiej znajdują się trzy kabiny toaletowe i umywalka. Część męska zawiera dwie kabiny toaletowe, dwa pisuary i umywalka.

Wymiary: szer.2,9m x dł. 9m x wys. 2,8m.

 

WC Kemping

rzut toalety publicznej

Budynek toalety składa się z dwóch modułów. Zawiera podział na część męską i damską, z przedsionkami z umywalkami oraz część dla osób niepełnosprawnych. Do każdej z wydzielonych części prowadzi osobne wejście. Wewnątrz budynku znajdują się dodatkowo dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze.

Wymiary: szer.6m x dł. 8,5m x wys. 3,2m. wys. wnętrza 2,5m.

 

WC Glamping

plan toalety z prysznicami

Budynek składa się z ośmiu kompletnych łazienek i łączącego je korytarza. Każda z łazienek wyposażona jest w kabinę prysznicową / brodzik, umywalkę z szafką, sedes i lustro. W korytarzu możliwe jest umiejscowienie szaf do przechowywania detergentów i środków higienicznych. WC Glamping doskonale sprawdzi się na polach kempingowych czy w ośrodkach wczasowych.

Wymiary: szer.5,9m x dł. 7,5m x wys. 3,2m. wys. wnętrza 2,5m

Przeczytaj jeszcze:

Aspekty prawne dotyczące domków na zgłoszenie

 

Formalności – domki na polu kempingowym

 

W celu założenia pola kempingowego niezbędne jest dopełnienie formalności. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest złożenie wniosku o zaszeregowanie obiektu hotelarskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii. Wniosek można złożyć listownie, elektronicznie lub osobiście w Urzędzie. Decyzję o zaszeregowaniu wydaje organ właściwy ze względu na położenie obiektu hotelarskiego – wójt, burmistrz lub prezydent miasta i dokonuje wpisu do ewidencji.

 

Kolejnym krokiem jest weryfikacja formalna wniosku – organ właściwy dla prowadzenia ewidencji obiektów sprawdza kompletność dokumentów i poprawność danych.

W przypadku stwierdzenia braków formalnych lub nieprawidłowości danych przedsiębiorca wzywany jest pisemnie do uzupełnienia lub złożenia wyjaśnień w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania.

montaż domku na polu kempingowegowym

Ostatnim działaniem przed wydaniem decyzji o zaszeregowaniu obiektu do konkretnego rodzaju jest ocena tego obiektu przez organ właściwy pod kątem spełniania wymagań określonych przepisami. Jeśli ocena wypadnie pozytywnie, organ właściwy ze względu na miejsce położenia obiektu hotelarskiego dokonuje w formie decyzji administracyjnej zaszeregowania do rodzaju kemping i wpisuje do ewidencji kempingów prowadzonej w gminie.

Kempingi (campingi) są to z formalnej perspektywy obiekty strzeżone, umożliwiające nocleg w namiotach, samochodach mieszkalnych (campobusach) i przyczepach samochodowych, przyrządzanie posiłków, parkowanie samochodów, a także świadczące usługi związane z pobytem klientów. Kompleksy te mogą dodatkowo umożliwiać nocleg w domkach turystycznych lub innych obiektach stałych. Kempingom przyznawana jest dodatkowo jedna z czterech kategorii (oznaczonych gwiazdkami) świadczących o spełnianiu wymagań wyposażenia- zarówno całego obiektu jak i poszczególnych domków.

 

Szczegółowe informacje na temat wymagań jakie muszą spełniać obiekty turystyczne możemy znaleźć w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA GOSPODARKI I PRACY z dnia 19 sierpnia 2004 w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20041881945/O/D20041945.pdf

 

Co powinien zawierać wniosek o przyznanie rodzaju i kategorii obiektu? 

 

  • nazwę i siedzibę lub nazwisko i imię oraz adres przedsiębiorcy świadczącego usługi hotelarskie w obiekcie objętym wnioskiem
  • nazwę obiektu, jeżeli usługi będą świadczone z użyciem nazwy własnej obiektu
  • określenie położenia obiektu i podanie jego adresu
  • opis obiektu potwierdzający stopień spełnienia przez ten obiekt wymagań dla rodzaju i kategorii, o które występuje wnioskodawca
  • wskazanie osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w postępowaniu o ustalenie rodzaju i nadanie kategorii
  • wskazanie zaszeregowania do określonego rodzaju i kategorii, o które występuje wnioskodawca.

 

Załączniki do wniosku

Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań budowlanych, przeciwpożarowych i sanitarnych, zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON przedsiębiorcy, wydane przez właściwy urząd statystyczny, a także odpis z Krajowego Rejestru sądowego albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Do wniosku dołączamy również dowód wniesienia opłaty za dokonanie oceny spełnienia przez obiekt hotelarski wymagań prawnych. Wysokość opłat skarbowych określa

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 29 grudnia 2010 r. w sprawie opłat związanych z zaszeregowaniem obiektu hotelarskiego

 

2. Opłata za dokonanie oceny spełniania przez obiekt hotelarski wymagań niezbędnych do zaszeregowania obiektu do określonego rodzaju i kategorii, zwana dalej „opłatą”, wynosi:

1) 1 500 zł — dla oceny hoteli i moteli kategorii oznaczonej czterema i pięcioma gwiazdkami;

2) 1 000 zł — dla oceny hoteli i moteli kategorii oznaczonej trzema gwiazdkami;

3) 600 zł — dla oceny hoteli i moteli kategorii oznaczonej jedną i dwiema gwiazdkami oraz pensjonatów powyżej 20 pokoi;

4) 500 zł — dla oceny domów wycieczkowych;

5) 400 zł — dla oceny pensjonatów do 20 pokoi;

6) 300 zł — dla oceny kempingów (campingów) i schronisk;

7) 100 zł — dla oceny schronisk młodzieżowych i pól biwakowych.

źródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20110100054/O/D20110054.pdf

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”Czy domki kempingowe mogą być całoroczne” answer-0=”Wprawdzie pole kempingowe głównie jest wykorzystywane w okresie letnim, ale domki można odpowiednio wyizolować i wynajmować cały rok. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji pola kempingowego” image-0=”” headline-1=”p” question-1=”Czy na domki kempingowe potrzebuję pozwolenia?” answer-1=”Wszystko co stawiamy na działce wymaga pozwolenia lub zgłoszenia, także trzeba przejść przez procedury urzędnicze” image-1=”” headline-2=”p” question-2=”Jaki jest najmniejszy domek kempingowy z łazienką?” answer-2=”Najmniejszy domek kempingowy, który posiada łazienkę i aneks kuchenny ma 17m2 powierzchni zabudowy” image-2=”” headline-3=”p” question-3=”Czy można wykonać budynek recepcji w technologii modułowej?” answer-3=”Tak, można taki budynek wykonać. W takim wypadku montaż trwa zaledwie kilka dni.” image-3=”” count=”4″ html=”false” css_class=””]

 

 

Domy modułowe SmartMod
Skontaktuj się z nami!